Targi rolne Agro Pomerania 2016

09:00
Barzkowice

Kiedy

09.09 - 11.09.2016
godz.: 09:00

Targi rolne Agro Pomerania 2016

W drugi powakacyjny weekend w dniach 9-11 września odbędzie się 29. edycja Barzkowickich Targów Rolnych AGRO POMERANIA 2016. Każdy z odwiedzających targi znajdzie coś ciekawego dla siebie. W piątek, jak co roku, odbędą się zawody sportowe – biegi przełajowe, w których udział bierze młodzież i dzieci ze szkół wiejskich, gimnazjalnych i szkół rolniczych z województwa zachodniopomorskiego. W sobotę i niedzielę organizatorzy zapraszają wszystkich do obejrzenia Zachodniopomorskiej Wystawy Koni Hodowlanych, a w niedzielę na Zawody Jeździeckie w Skokach.

Mocnym podkreśleniem corocznych Targów będą obchody Święta Plonów. Dożynki rozpoczną się tradycyjnie Mszą Świętą Dziękczynną, po której zaprezentuje się korowód dożynkowy oraz odbędzie się konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”. Dodatkowo będzie można podziwiać także inne zwierzęta hodowlane: owce, kozy, trzodę chlewną, drobny inwentarz. Wszystkich amatorów z pewnością zainteresuje wystawa bydła, ptaków ozdobnych oraz królików. Pasjonatów – ogrodników organizatorzy namawiają do obejrzenia prezentacji kolekcji warzyw oraz kwiatów jesiennych, a w ogrodzie biosurowcowym – ponad 80 odmian roślin – surowców odnawialnych. Zachęcamy do zwiedzenia oczyszczalni ścieków „Ogrody Odnowy”, która przypomina raczej mały ogród botaniczny.

W ramach funkcjonowania Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich odbędzie się polowy pokaz pracy sprzętu rolniczego. Wśród wystawców znajdować się będą stoiska producentów i dystrybutorów maszyn rolniczych, nawozów, pasz, firm hodowlanych, a także stoiska z branży budowlanej, energii odnawialnej, salony samochodowe itp. Nie zabraknie także prezentacji rękodzieła ludowego i produktów regionalnych, a nowością będzie seminarium z zakresu zasad prowadzenia produkcji serów w ramach Festiwalu Serów. Prezentowana będzie również Eko Strefa WFOŚiGW, gdzie będzie można uzyskać informacje o programach Funduszu. Każdego roku organizatorzy zapewniają także wesołe miasteczko oraz wiele innych atrakcji dla najmłodszych uczestników odwiedzających Targi. Targi są również okazją do miłego i interesującego spędzenia czasu przy dźwiękach muzyki ludowej i regionalnych potrawach.

Źródło: Organizator