Targi Pracy Kariera 2017

10:00

Kiedy

23.11 - 23.11.2017
godz.: 10:00

Gdzie

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej
Al. Piastów 42
Szczecin

Targi Pracy Kariera 2017

23 listopada 2017 r. w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie odbędą się VIII Targi Pracy Kariera 2017 organizowane przez uczelniane Biuro Karier. Targi będą miały miejsce na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej przy Al. Piastów 42 w Szczecinie i odbędą się w godzinach od 10.00 do 15.00.

Czy warto przyjść na targi?

Targi pracy to jedna z najpopularniejszych form promocji, z której chętnie korzystają pracodawcy poszukujący pracowników. Z jednej strony to świetna okazja dla studentów i absolwentów, by w tym samym miejscu i czasie poznać oraz porównać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć dokumenty aplikacyjne oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez pracodawców. Z drugiej strony, firmy mają możliwość wypromować się w środowisku akademickim, przedstawić swoje oferty rekrutacyjne, programy praktyk i staży, ale mogą również zbadać trendy wśród studentów, którzy za chwilę wejdą na rynek pracy.

Targi dają możliwość poznania różnych firmy i instytucji, umożliwiają bezpośredni kontakt z pracownikami. Nie jest to czas zebrania nowych długopisów i gadżetów. Na targach jest świetna możliwość poznania rekrutera oraz potencjalnego managera, a dla pracodawców odpowiedniego kandydata na praktykę czy do pracy, i o to głównie chodzi!

Na Targach Pracy Kariera 2017 będą obecne firmy i instytucje oraz pośrednicy pracy ze Szczecina, regionu, Polski oraz z zagranicy, studenci i absolwenci ZUT a też innych uczelni.

Co oprócz targów?

Targom towarzyszą dodatkowe wydarzenia, czyli warsztaty:

  1. „Jak wywrzeć dobre wrażenie?” – Jakim jesteś kolorem, jak się ubrać i zaprojektować swój wizerunek na sytuację biznesową – rozmowę kwalifikacyjną, bankiet biznesowy. Porad udzieli „siła fachowa” z Make Up Institute – Szkoły Profesjonalnego Wizażu i Stylizacji (http://makeup-institute.pl), kierowanej przez nauczyciela wizażu Ewę Winiarską – wizażystkę z międzynarodowym doświadczeniem.
  2.  „Poznaj swój temperament – test temperamentu jako forma pomocy przy wyborze przyszłej pracy”– IKEA – poprowadzi specjalista hr z firmy produkcyjnej; godz. 10.00 – 12.15 w sali rady Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej.
  3. „Wymarzona praca w zasięgu ręki, czyli jak zostać kandydatem pożądanym przez pracodawców” – LSJ – poprowadzi doradca zawodowy z biura doradztwa personalnego; godz. 12.30 – 14.30 w sali rady Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej.

Więcej informacji o Targach Pracy: www.targipracy.zut.edu.pl

Źródło: Organizator