Targi pracodawców 2017

10:00

Kiedy

12.10 - 12.10.2017
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Targi pracodawców 2017

Targi Pracodawców to pierwsze na Pomorzu Zachodnim targi, które są okazją do zapoznania się z realiami regionalnego rynku pracy i znalezienia dobrej pracy. Na Targach obecne będą wyłącznie firmy poszukujące pracowników – nie będzie więc żadnych pośredników czy przedstawicieli sprzedających swoje usługi.

To istotne zwłaszcza teraz, kiedy możemy mówić o rynku pracownika – pracodawcy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych pracowników, szczególnie młodego pokolenia, dopiero wchodzącego na rynek pracy, oferując atrakcyjne programy lojalnościowe i świadczenia.

Dlaczego warto uczestniczyć w targach?

Targi Pracodawców to możliwość poznania ciekawych przedsiębiorców naszego regionu. Wiele przedsiębiorstw będzie reprezentowanych przez samych założycieli i prezesów zarządu. To szansa na zdobycie informacji o firmie i przede wszystkim znalezienie odpowiedniej dla siebie oferty pracy lub współpracy.

Dodatkowo zaplanowano wiele atrakcji:  warsztaty autoprezentacyjne, konsultacje z doradcami zawodowymi, możliwość przygotowania sprofilowanego CV pod okiem ekspertów czy warsztaty z praktykami, których celem jest pomoc w  przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej.

Targom Pracodawców będzie towarzyszyło wydanie oraz promocja Katalogu Dobrych Pracodawców Pomorza Zachodniego. To zbiór informacji o pracodawcach naszego regionu, dostępny również w wersji elektronicznej na stronie www.targipracodawcow.pl/Wystawcy, skąd będzie można bezpośrednio aplikować o pracę do wybranej przez siebie firmy.

Strefa wiedzy pracownika i pracodawcy

Pierwsze zachodniopomorskie Targi Pracodawców to szereg wydarzeń cennych zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Targom towarzyszyć będzie część konferencyjna pod nazwą Strefa wiedzy, podczas której odbędą się sesje typu ,,praktycy-praktykom”. Wielu regionalnych  przedsiębiorców podzieli się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

Wsparcie szczecińskich uczelni wyższych zapewni młodym osobom wiedzę przydatną podczas poszukiwania pierwszej pracy. Odbędą się specjalne warsztaty dla młodych, podczas których dowiedzą się jak przygotować atrakcyjne CV, w jaki sposób skutecznie aplikować oraz, co najważniejsze, jak kreować własną markę osobistą. Na szczególnie głodnych – nie tylko wiedzy – czeka strefa food trucków, gdzie będzie można zasmakować w szczecińskiej gastronomii ,,na kółkach”.

 Strefa Eko

Targi Pracodawców mają również wymiar proekologiczny. To okazja do zaprezentowania w jednym miejscu i czasie firm odpowiedzialnych społecznie i zainspirowania innych przedsiębiorców do wdrożenia rozwiązań proekologicznych. W Strefie Eko planowana jest ekspozycja „zielonego biura”, pokazująca możliwości oszczędzania zasobów środowiska w biurze, takich jak papier, energia czy woda.

Źródło: Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan