Targi Ekonomii Społecznej

12:00

Kiedy

08.09 - 08.09.2018
godz.: 12:00

Gdzie

Jasne Błonia
Ks. Piotra Skargi
Szczecin

Targi Ekonomii Społecznej

Czy można dotknąć albo posmakować ekonomii społecznej? Czym zajmują się przedsiębiorstwa społeczne? Już 8 września 2018 r. na szczecińskich Jasnych Błoniach będziemy mogli bliżej poznać ofertę zachodniopomorskich spółdzielni, organizacji czy zakładów aktywności zawodowej. 

Targi Ekonomii Społecznej mają pomóc w upowszechnianiu idei ekonomii społecznej, wychodzącej często naprzeciw osobom, które nie odnajdują się na rynku pracy – długotrwale bezrobotnym, bezdomnym czy osobom z niepełnosprawnością.

W trakcie tegorocznych Targów będzie można spotkać się z przedstawicielami ponad 30 podmiotów ekonomii społecznej z Pomorza Zachodniego. Obecnie organizatorzy przyjmują zgłoszenia od zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniu organizacji. Udział wystawców w Targach jest bezpłatny. Chęć uczestnictwa w wydarzeniu mogą zgłaszać: spółdzielnie socjalne, stowarzyszania, fundacje, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej, centra integracji społecznej, spółdzielnie pracy, spółdzielnie inwalidów i osób niewidomych czy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością typu non profit.

Podczas Targów, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie można zarówno kupić produkty, jak i dowiedzieć się, jak założyć podmiot ekonomii społecznej. W trakcie wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla rodzin – konkursów, warsztatów czy gier.

Do 31 sierpnia 2018 r. wystawcy mogą zgłaszać chęć udziału w wydarzeniu.  

Źródło: Organizator