Tango Argentino – koncert karnawałowy

17:00

Kiedy

19.02 - 19.02.2017
godz.: 17:00

Bilety

Bilet: 20 zł/ 30 zł
Kup bilet

Gdzie

Miejski Ośrodek Kultury w Policach
ul. Siedlecka 1a
Police

Tango Argentino – koncert karnawałowy

Najbardziej popularne i gorące rytmy argentyńskiego tanga zaprezentuje w Policach Baltic Neopolis Orchestra. Karnawałowy repertuar obejmować będzie znakomite kompozycje mi.n. Astora Piazzolli

Już w lutym na polickiej scenie wystąpią znani i cenieni artyści: Marcelo Nisinman z Argentyny, Baltic Neopolis Orchestra ze Szczecina z koncertmistrzem Emanuelem Salvadorem.

Mamy okazję gościć w Polsce, cenionego kompozytora Marcelo Nisinmana, który podczas koncertu zaprezentuje utwory wielkiego Piazzolli, jak również własne kompozycje. O cechach twórczości muzycznej Marcela Nisinmana przekonają się wszyscy, którzy zechcą posłuchać tego niezwykłego występu w Policach. Koncert zrealizowany jest w ramach cyklu „Rozwijamy Region w Dobrym Tonie”. Jest to realizacja kameralnych koncertów odbywających się w Województwie Zachodniopomorskim, umożliwiająca spotkanie jej mieszkańców z wysoką kulturą muzyczną.

baltic-neopolis-orchestra-1Baltic Neopolis Orchestra, laureat Fryderyka 2015 w kategorii „album roku muzyka kameralna”, jest orkiestrą kameralną powstałą w 2008 roku z inicjatywy młodych szczecińskich artystów. Ta unikalna w skali kraju inicjatywa szybko zyskała sobie sympatię publiczności oraz pochlebne recenzje krytyków. W 2016 roku jako pierwsza i jedyna polska orkiestra BNO uczestniczyła w prestiżowej trasie koncertowej TOYOTA CLASSICS TOUR promującej muzykę klasyczną w Azji. Doceniana w Polsce i Europie Baltic Neopolis Orchestra wciąż szuka nowych pól muzycznych inspiracji. Współpracuje z cenionymi kompozytorami i artystami, między innymi z: Krzysztofem Pendereckim, Pawłem Łukaszewskim, Mikołajem Góreckim, Danielem Stabrawą, Tomaszem Tomaszewskim, Danielem Rowlandem oraz Carmine Lauri. Od września 2015 roku funkcję dyrektora artystycznego Orkiestry BNO pełni światowej sławy skrzypek i koncertmistrz Vasko Vassilev (Covent Garden Royal Opera House w Londynie).

 Artyści:

  • Marcelo Nisinman (Argentyna) – bandoneon
  • Baltic Neopolis Orchestra
  • Emanuel Salvador – koncertmistrz

W programie:

  • Marcelo Nisinman – Hombre Tango na bandoneon i orkiestrę smyczkową
  • Astor Piazzolla – Four Seasons of Buenos Aires (aranż. Nisinman)
  • Astor Piazzolla – Oblivion (aranż. Nisinman)
  • Marcelo Nisinman – 4 am Tango

Koncert z cyklu: Rozwijamy Region w Dobrym Tonie

bilety-na-koncert-tango-argentino-koncert-karnawalowy-19-lutego-o-17-00-w-mok-w-policach (1)

Wydarzenie dodane przez użytkownika

 

 

Kup bilet