Szczecińskie Spotkanie z Azją

15:00

Kiedy

14.09 - 14.09.2019
godz.: 15:00

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Szczecińskie Spotkanie z Azją

Następne Szczecińskie Spotkanie z Azją będzie już jedenastą edycją cyklicznych spotkań, podczas których przybliżamy mieszkańcom naszego miasta wybrane zagadnienia związane z kulturą Azji. Podczas poprzedniego wydarzenia, które było poświęcone Turcji, zebrało ponad 70 uczestników. W czasie spotkania uczestnicy również będą mogli skosztować azjatyckiej herbaty.

Temat spotkania: Tsuchiya – sztuka driftu

Historia i początki powstawania Japońskich technik jazdy z wykorzystaniem poślizgu kontrolowanego, potocznie zwanych „driftem”. Techniki jazdy które zaowocowały powstaniem dyscypliny sportów motorowych, stworzyły powszechnie dzisiaj znany obraz subkultury ulicznych ścigantów, podniosły popularność Japońskiej motoryzacji na całym świecie oraz wpłynęły na stworzenie wielu utworów kultury popularnej.

W czasie przebiegu spotkania poruszone zostaną zagadnienia związane z genezą technik jazdy , ich zastosowaniem na świecie oraz różnicami pomiędzy kulturą wyścigów w odróżnieniu do Europy i Stanów Zjednoczonych, a także wpływ Japońskich technik na resztę świata. Przytoczone zostaną także podstawowe pojęcia związane z techniką jazdy oraz najpopularniejsze pojazdy stosowane w drifcie, zarówno te używane od początków w Japonii, jak i te najczęściej używane na świecie po wypromowaniu sportu i technik jazdy poślizgu kontrolowanego.

Ponadto przedstawione zostaną ciekawostki związane z kulturą ulicznych wyścigowców, znane z różnych utworów literackich, produkcji filmowych czy gier wideo. Przedstawione zostaną najbardziej znane przedmioty oraz obiekty kultury popularnej, powstałe w związku z kulturą „driftu” lub będące nią bezpośrednio inspirowane.

 Źródło: Organizator