Szczecińskie historie ceramiczne Anny Molskiej

18:00

Kiedy

08.03 - 08.03.2017
godz.: 18:00

Gdzie

Browar Stara Komenda
Plac Batorego 3
Szczecin

Kategorie


Szczecińskie historie ceramiczne Anny Molskiej

Na wystawie Anny Molskiej „Szczecińskie historie ceramiczne” prezentowane będą najnowsze prace ceramiki użytkowej ukazujące piękno i wykorzystujące właściwości porcelany oraz kamionki. Wyjątek stanowi jeden z pierwszych cyklów artystki, naczyń inspirowanych wzornictwem Stettiner Ware – Towar Szczeciński, czyli ceramiki, która od połowy XVII w. do początków XX w. wytwarzana była w farfurniach na terenie Pomorza Przedniego, także w Szczecinie, a stąd eksportowana do wielu miast nadbałtyckich.

Na ekspozycji będzie można obejrzeć kilkadziesiąt obiektów użytkowych stanowiących różne serie: czarek, talerzy i mis ozdobnych. Oryginalny charakter dla wytwarzanych form nadają nie tylko indywidualnie zaprojektowane proporcje, ale także efektowny dobór barwników i szkliw inspirowany odcieniami zieleni, błękitu i turkusu. Niecodziennym materiałem wykorzystywanym w dekorowaniu ceramiki szczecińskiej formiarki jest złoto, które pojawia się w motywach odciśniętych roślin, cyfr i figur geometrycznych.

Anna Molska – formiarka, gliniarka, porcelaniarka. Mieszka i tworzy w rodzimym Szczecinie. Projektuje indywidualne kolekcje naczyń, ale także nietypowe formy użytkowe. Absolwentka wzornictwa przemysłowego i muzykologii.

Otwarciu wystawy ceramiki szczecińskiej formiarki towarzyszyć będzie spotkanie z autorką dotyczące specyfiki pracy z ceramiką, projektowaniu, wykorzystywanych materiałach i miłości do porcelany.

Wydarzenie dodane przez użytkownika