Szczeciński Jarmark Wielkanocny

10:00

Kiedy

24.03 - 25.03.2018
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Aleja Kwiatowa
Aleja Kwiatowa
Szczecin

Szczeciński Jarmark Wielkanocny

Szczeciński Jarmark Wielkanocny to pierwsze tegoroczne wydarzenie w cyklu Kolorowa Aleja. Będzie można podziwiać ogromne pisanki, uczestniczyć w wielkim gotowaniu i oglądać występy folkowych artystów.

Pierwszy dzień jarmarku to Festiwal Pisanek. Wzdłuż Alei Kwiatowej ustawionych zostanie osiem ogromnych, styropianowych jaj. Już dziś wiadomo, że każda z pisanek będzie zupełnie inna. Prócz tego stworzonych zostanie setka mniejszych, kolorowych jajek przygotowanych przez szczecińskich uczniów i przedszkolaków, które rozwieszone zostaną na samej Alei i w budynku Centrum Informacji Turystycznej.

Sobota to także występy na scenie. W tym roku jarmarkowym gościom zaprezentują się m.in. zespół folklorystyczny „Balbiny”, zespół ludowy „Barwinok”, męski zespół śpiewaczy „Karpaty”, zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”, soliści z Domu Kultury Skolwin i bębniarze.

Pierwszy dzień jarmarku to również eksperymenty na stoisku Miasta Nauki i doświadczenia z ciekłym azotem, metanem i wodorem pod okiem Szalonego Profesora.

W niedzielę na odwiedzających Jarmark Wielkanocny czeka kulinarne show! Wspólnie z profesjonalistami uczestnicy jarmarku przygotują świąteczną przystawkę, danie główne i zupę. Każdy pokaz zakończy się degustacją. W menu: polędwiczki wieprzowe w sosie chrzanowym, wiosenny tapas z wędzoną rybą i – oczywiście – wielkanocny żur.

W niedzielę, w godzinach od 13 do 15 odbędzie się Harcerska Gra Wielkanocna. Rodziny z dziećmi, grupy znajomych lub krewnych wspólnie z harcerzami szukać będą zaginionej pisanki. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Wystarczy przyjść na Jarmark, zameldować się na harcerskim stoisku, odebrać mapkę i cenne wskazówki, bez których nie uda się odnaleźć zagubionego jajka.

Program Szczecińskiego Jarmarku Wielkanocnego

Źródło: Organizator