Szczecin – szlakiem legend i historii prawdziwych

11:00

Kiedy

27.06 - 27.06.2020
godz.: 11:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

Klub 13 Muz
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin

Szczecin - szlakiem legend i historii prawdziwych

Galeria TWORZĘ SIĘ zaprasza na spacer z przewodniczką i autorką rymowanych książeczek o legendach Pomorza Zachodniego- Małgorzatą Dudą. Taki spacer to świetna forma  zwiedzania miasta dla młodszych i starszych dzieci. Można zapoznać się z przeszłością Szczecina poprzez niezwykłe historie związane z legendarnymi i historycznymi postaciami.  Poznacie m.in. księcia Bogusława X, jego żonę Annę Jagiellonkę, Sydonię von Borck, Mateusza  oraz pewnego krawca.

Wspólnie poszukacie gryfów i sprawdzicie co łączy je z książęcą dynastią. Dowiecie się jak  w dawnych wiekach budowano miasta, do czego służyły bramy, mury i wały obronne. Usłyszycie opowieści o morskich początkach miasta, o roli rzeki w dawnych czasach i śmiałkach pływających po morzach i oceanach. W trakcie wycieczki będzie można zakupić książeczki z serii Legendy Pomorza Zachodniego – „Sydonia von Borcke”, „Zielenica z Trzęsacza”, „O skarbie rycerza z Dobrej”. Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się podczas spaceru. Rozpocznijcie wakacje  od spaceru! 🙂

Małgorzata Duda-przewodniczka po Szczecinie i Pomorzu Zachodnim, autorka i współautorka przewodników i legend. Mieszkańcom i przyjeżdżającym turystom od lat opowiada o urokach pomorskiej ziemi.

Wiek uczestników: 7+ (dzieci, młodzież, dorośli)

Start: wejście główne do 13 muz (pl. Żołnierza Polskiego 2)

Zapisy: tworzesie@gmail.com

Źródło: Organizator