Szczecin śladami PRL

11:00

Kiedy

23.02 - 23.02.2019
godz.: 11:00

Bilety

Bilet: do odebrania w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20 w Szczecinie (szklany pawilon na Alei Kwiatowej)

Gdzie

Aleja Wojska Polskiego
al. Wojska Polskiego
Szczecin

Kategorie


21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych. Z tej okazji Żegluga Szczecińska zaprasza na darmowe wydarzenie „Szczecin śladami PRL”.

Historia Szczecina jest niezwykle ciekawa, a poznawana w formie miejskiego spaceru staje się jeszcze bardziej interesująca. Dlatego też z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych, 23 lutego Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zaprasza na spacer „Szczecin śladami PRL”.

Trasa spaceru prowadzi głównie al. Wojska Polskiego i ul. Jagiellońską. Wycieczka będzie prezentacją szczecińskich symboli minionej epoki z zakresu: smaki, moda, muzyka, kultura, przemysł, życie codzienne. Trochę dalej od typowych zabytków, zdecydowanie bliżej do socrealistycznej architektury, miejsc, gdzie kupowało się paprykarz szczeciński, słuchało big-beatu, stało w kolejkach za konfekcją. Tu szarzyzna Polski Ludowej mieszała się z rozrywką i kulturalnym ożywieniem. Uczestnicy spaceru mają zagwarantowane zagadki i retro nagrody.

Źródło: Urząd Miasta Szczecin