Szczecin Jazz 2020 – Jazz Forum Showcase Talents

19:00

Kiedy

13.03 - 13.03.2020
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 40 zł

Gdzie

Studio Koncertowe S-1 im. Jana Szyrockiego Radia Szczecin
Al. Wojska Polskiego 73
Szczecin

Szczecin Jazz 2020 - Jazz Forum Showcase Talents

Wybrańcy Jazz Forum, „Młode Lwy”, nowe pokolenie polskiego jazzu.

Tak często określane są zespoły i muzycy Tomasz Chyła Quintet i ZK Collaboration Adama Zagórskiego i Macieja Kądzieli. Artyści mieli okazje zaprezentować się już w Szczecinie podczas ubiegłorocznego Jazz Forum Showcase i zjednawszy sobie uznanie publiczności oraz zaproszonych delegatów „zdobyli” również zaproszenie na tegoroczną edycje Szczecin Jazz.

Tomasz Chyła Quintet to zespół wywodzący się z gdańskiego środowiska jazzowego, szturmujący przebojem polską scenę jazzową. Występowali na prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce i na świecie. W ankiecie czytelników przeprowadzonej przez miesięcznik Jazz Forum – Jazz Top 2018, Tomasz Chyła wraz z zespołem otrzymali wyróżnienie za album „Circlesongs”. Są również zdobywcami pierwszego miejsca w ankiecie Jazz Forum w kategorii: Nowa Nadzieja – Zespół.

ZK Collaboration
Perkusista Adam Zagórski i saksofonista Maciej Kądziela znają się od wielu lat. Jednak postanowili połączyć siły dopie ro w roku 2016 we wspólnym projekcie ZK Collaboration. Skład zespołu uzupełniają dwaj muzycy z absolutnego topu młodej polskiej sceny – pianista Mateusz Gawęda i basista Damian Kostka.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora