Szczecin Jazz 2018: Jazz Band Młynarski – Masecki

20:00

Kiedy

10.03 - 10.03.2018
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 80 zł
Kup bilet

Gdzie

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie
Św. Ducha 4
Szczecin

Szczecin Jazz 2018: Jazz Band Młynarski - Masecki

Jazz Band Młynarski – Masecki

„Let’s dance with Szczecin Jazz”

Potańcówki to szczeciński hit ostatnich czasów. Dobrze przyjęte spotkania w Ogrodzie Różanym, czy noworoczna integracja na deskach Teatru Letniego sprawiły, że zabawa taneczna zagości także na festiwalu Szczecin Jazz. 10 marca w Trafostacji Sztuki do wyjścia na parkiet zachęci Jazz Band Młynarski – Masecki. Zespół zagra szlagiery, które rozgrzewały przedwojenną Polskę.

Jazz w wydaniu szczecińskim kolejny raz przekracza granice – mówi dyrektor artystyczny festiwalu Sylwester Ostrowski – Nowy Rok rozpoczęliśmy potańcówką w Teatrze Letnim, gdzie do wspólnej zabawy zagrzewał jazzowy zespół i folkowi „Szczecinianie”. W marcu przeniesiemy się w czasie do międzywojennej Polski, w której powstawały pierwsze jazzowe utwory. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają jazz i taniec.

Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół, by móc odwołać się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół ducha postaci Adama Astona – najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego, oraz Henryka Warsa – najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora.

Jazz Band rekompensuje stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie prosperity musieli uciekać, walczyć, ginąć, emigrować, osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową, do tańca i wzruszeń.

 
Źródło: Organizator

Kup bilet