Szczecin Jazz 2018 – Gino Vannelli

19:00

Kiedy

09.04 - 09.04.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 90 - 220 zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Szczecin Jazz 2018 - Gino Vannelli

Gala wręczenia Nagrody Artystycznej i tytułu Mecenas Kultury Miasta Szczecin.

Prowadzenie – Marek Niedźwiecki

Gino Vannelli to Kanadyjczyk włoskiego pochodzenia. Pomimo, iż sławę zdobył jako wokalista pop-jazzowy, soulowy i rockowy to początkowo chciał być perkusistą jazzowym. Na przełomie lat 60-tych i 70-tych młody Gino jeszcze jako licealista zasłuchiwał się w mistrzach jazzowych bębnów Gene Krupie i Buddy Richu. Jednak w 1973 Vannelli zadebiutował swoją pierwszą płytą „Crazy life” już jako wokalista. Rok później sam Steve Wonder zaprosił go do wspólnych występów w ówcześnie bardzo popularnym tv show w USA „Soul station”. I tak jego światowa kariera nabrała rumieńców. Napisał i nagrał wiele hitów w latach 70-tych ale szczególną popularność i uznanie zdobyły 2 piosenki „I just wanna stop” i „Living Inside Myself” za które otrzymał nominację do nagrody Grammy. Zdobył dwie nagrody Juno a klasyczną wersją piosenki „Parole per Mio Padre” z 2003 „skradł serce” Papieżowi Janowi Pawłowi II, który zaprosił Vannelliego na specjalny recital do Watykanu.

Giano Vannelli to kolejne nazwisko Szczecin Jazz 2018, artystę wyselekcjonował dla nas sam Marek Niedźwiecki, popularny dziennikarz radiowej trójki.

– Pierwszy raz usłyszałem Gino Vannelliego podczas wakacji w Holandii w 1976 roku.- wspomina Niedźwiecki – Chyba od wtedy marzyłem o Jego koncercie w Polsce. Moje marzenie się spełnia. Mam wszystkie Jego płyty, także koncertowe. Jest świetny. Przyjeżdża do nas pierwszy raz. I dlatego trzeba być w Szczecinie 9 kwietnia.

Występ Gino Vannelliego stanowić będzie klamrę zamykająca całą imprezę podczas Gali wręczenia Nagród Artystycznych i Mecenasa Kultury Miasta Szczecina.

Źródło: Organizator

Kup bilet