Szczecin Jazz 2018 – Bobby Watson

20:00

Kiedy

05.03 - 05.03.2018
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 80 zł
Kup bilet

Gdzie

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie
Św. Ducha 4
Szczecin

Szczecin Jazz 2018 - Bobby Watson

Bobby Watson „From Kansas City with love”,
Co-produkcja American Jazz Museum, Kansas City, MO, USA

Bobby Watson gra na saksofonie altowym. Pochodzi i obecnie mieszka w Kansas. Do jednej klasy chodził razem z Pat’em Matheny’m i Jaco Pastorius’em. Był dyrektorem artystycznym legendarnego zespołu Jazz Messengers Art’a Blakey’a. Nagrywał z takimi ikonami jazzu jak Art Blakey, Wynton i Branford Marsalisowie, Max Roach, Dianne Reeves czy Betty Carter. Mr Bobby Watson, choć w Polsce występował już kilkakrotnie, w naszym mieście zaprezentuje się po raz pierwszy.

Pierwszą gwiazdę – króla swingu z Kansas City, saksofonistę Bobby’ego Watsona wybrał szczeciński jazzman i szef artystyczny festiwalu, Sylwester Ostrowski.

– Bobby jest wspaniały. To żywa legenda saksofonu, współczesny Charlie Parker – ekscytuje się Ostrowski – tak jak Deborah Brown, pochodzi z Kansas City i jest jego wspaniałym ambasadorem. I tak jak Debora jest królową swingu to Bobby jest bezsprzecznie jego królem.

Koncert Watsona, będzie szczególny również z innego względu, ponieważ wpisze się

w oficjalną współpracę pomiędzy American Jazz Museum z Kansas City a naszym Szczecin Jazzem, której patronuje idea „Sistars Jazz Cities”.

Koncert Bobby Watsona „From Kansas City with Love” zaplanowany jest jako jeden z pierwszych koncertów festiwalu.

Źródło: Organizator

Kup bilet