Szczecin Jazz 2017 Keyon Harrold

20:00

Kiedy

01.03 - 01.03.2017
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 80zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Szczecin Jazz 2017 Keyon Harrold

Muzyczna rewelacja – Keyon Harrold, trębacz i producent Jay-Z, Beyoncé, Mary J Blige, Rihanny, Maxwell’a i wielu innych gwiazd zainauguruje Szczecin Jazz 2017.

„Keyon’a z naszym miastem wiąże wygrana w konkursie Zmagania Jazzowe w 2004 r.’ mówi Sylwester Ostrowski, szef artystyczny Szczecin Jazz. „Jego kariera rozwija się imponująco. To jest najlepszy moment aby zaprezentować tego wspaniałego muzyka na szczecińskim festiwalu w nowej, gwiazdorskiej odsłonie’.

Do polskich kin wszedł właśnie film Don Cheadle’a pt. Miles Ahead, opowiadający historię największej gwiazdy w historii jazzu Mileasa Davisa. Również w produkcji tego dzieła brał udział Keyon Harrold, nagrywając wszystkie partie trąbki (poza użytymi oryginalnymi partiami Milesa) i przygotowując do roli aktorskiej „trębacza’ odtwórcę głównej roli Don Cheadle’a.

Keyon Harrold

Nazywany przez Wyntona Marsalisa „przyszłością trąbki’ oraz „jednym z najbardziej rozchwytywanych trębaczy na świecie’, Keyon Harrold pochodzący z St. Louis, absolwent nowojorskiej szkoły muzyki Mannes, jest eklektycznym trębaczem/ producentem muzycznym/ autorem piosenek, znanym z tego, że swoimi utworami i pełnym improwizacji stylem przesuwa granice muzyki. Jako trębacz niezwykle popularny w muzycznej branży, Harrold wystąpił na niemal 100 albumach, od albumów jazzowych, R&B, muzyki pop i gospel, po bluesa i hip-hop, a ponadto koncertował, nagrywał i produkował muzykę dla najbardziej znamienitych artystów i zespołów, między innymi dla: Jay-Z, Beyoncé, Common, Erykah Badu, Lauryn Hill, Mary J Blige, Rihanna, Gregory Porter, Andre Crouch, David Sanborn, D’Angelo and the Vanguard, Billy Harper, Robert Glasper, 50 Cent, oraz LL Cool J. Co godne uwagi, wystąpił w albumie „Black Summer’s Night’, który zdobył dwie nagrody Grammy, nagranym przez Maxwella, wokalistę R&B, z którym Keyon Harrold od długiego czasu współpracuje jako aranżer, kompozytor i producent wielu utworów. Wystąpił także w rolach muzyków w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych, wliczając tu filmową biografię Milesa Davisa, która w Polsce znana jest pod tytułem „Miles Davis i ja’ z 2015 roku, w reżyserii Dona Cheadle’a (muzykę do filmu skomponował Robert Glasper), w którym gra na trąbce jako Don Cheadle grający Milesa Davisa.

Kup bilet