Szczecin Jazz 2017 Gala Polskiego Jazzu: Agnieszka Wilczyńska, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewic

19:00

Kiedy

12.03 - 12.03.2017
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 80zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Szczecin Jazz 2017 Gala Polskiego Jazzu: Agnieszka Wilczyńska, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewic

Szczecinianka z Fryderykiem na finał Szczecin Jazz 2017

Gala Polskiego Jazzu, tak będzie nazywać się koncert finałowy festiwalu Szczecin Jazz 2017. Gwiazdą koncertu będzie Agnieszka Wilczyńska, laureatka Fryderyka 2016.

Agnieszka Wilczyńska jest szczecinianką. Według ankiety Jazz Top od kilku lat uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce.
Laureatka nagrody Fryderyk 2016 za płytę „Tutaj mieszkam’ na której znajdują się piosenki z premierowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego.
I właśnie m.in. utwory z nagrodzonej płyty usłyszymy podczas koncertu, wykonane ze szczególnym udziałem takich muzyków jak: Andrzej Jagodziński i Henryk Miśkiewicz.

Agnieszka Wilczyńska ma na swoim koncie dwie Złote Płyty- ‚Pogadaj ze mną'(muz. Włodzimierz Nahorny sł. Wojciech Młynarski), „Krzysztof Komeda’ z serii „Wielcy Kompozytorzy Filmowi’.

W 2015 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Agnieszki Wilczyńskiej „Tutaj mieszkam’. Znajdują się na niej premierowe piosenki z tekstami Wojciecha Młynarskiego do muzyki znakomitych polskich kompozytorów: Włodzimierza Nahornego, Andrzeja Jagodzińskiego, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, Włodzimierza Korcza. Aranżacje- Andrzej Jagodziński, Michał Tokaj. Za tę płytę wokalistka została nagrodzona statuetką „Fryderyk 2016′.

Kup bilet