Szczecin European Film Festival

17:00

Kiedy

14.10 - 24.10.2016
godz.: 17:00

Gdzie

Różne miejsca

Szczecin European Film Festival

Szczecin European Film Festival (SEFF), więcej niż festiwal filmów dokumentalnych.

Szczecin European Film Festival to wydarzenie filmowe, forum spotkań i kooperacji w sferze filmu bezpośrednio na granicy polsko-niemieckiej.
Profil Szczecin European Film Festival odnosi się do najnowszych tendencji rozwoju artystycznej obróbki obrazu i dźwięku. W centrum zainteresowań festiwalu stoi formalne przekraczanie granic odnoszące się do percepcji rzeczywistości – szczególnie takie, które otwiera nowe perspektywy. Spektrum to uzupełnione jest obszernym programem towarzyszącym. Paleta sięga od klasyków filmu dokumentalnego aż po nowoczesne eksperymenty z obrazem i dźwiękiem.
Obok prezentacji filmowych istotną część i specyfikę festiwalu stanowią dyskusje z udziałem twórców filmowych.
Filmy pokazywane na festiwalu są wybierane przez polsko-niemiecką komisję programową.
Nagrody przyznaje powołane przez organizatorów międzynarodowe jury.

W programie m.in.: Konkurs Europejski z 34 produkcjami, Konkurs Polski z 10 produkcjami, pierwsze Mobilne Centrum Edukacji Audiowizualnej Sławomira Idziaka, retrospektywa twórczości i spotkanie z Marcinem Koszałką, Granice Kina według Tomasza Raczka, Najlepsze Filmy Świata czyli laureaci m.in. Berlinale ’16, koncerty, pokazy specjalne.

Akademia Sztuki na SEFF

Prezentacja wybranych filmów studentów wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, przed każdym blokiem Konkursu Europejskiego.

Dyskusje z autorami filmów konkursowych

Na koniec każdego dnia pokazów konkursowych około godziny 22:00 odbędą się spotkania z twórcami prezentowanych produkcji.

Pełen program znajduje się na stronie : europeanfilmfestival.szczecin.pl

Źródło: Organizator