Symulakry i symulacja – wystawa prac Krzysztofa Kamrowskiego

18:00

Kiedy

26.04 - 26.04.2017
godz.: 18:00

Gdzie

Galeria R+
Pl. Orła Białego 2
Szczecin

Kategorie


„Zdjęcie z polaroidu jest jak błona, która opadła z rzeczywistego przedmiotu”, ta błona jest inną ontologicznie „wersją” widzialnego przedmiotu, który w ten sposób objawia swoją magiczną naturę. […] Owej błony bowiem nie można traktować jako kopii przedmiotu, a raczej jak „równoległy byt”.

Jean Baudrillard i fotografia, Piotr Zawojski

Tytuł wystawy „Symulakry i symulacja” to oczywiste nawiązanie do słynnej książki Jeana Baudrillarda o tym samym tytule. W moich działaniach kreślę gdzieś nieporadnie metaforyczną linię od kantowskich noumenów przez fajkę Magritta, czterowymiarowe projekcje kubistów i „nieprzedstawialność” kwadratów Malewicza, do hiperrzeczywistości w rozumieniu baudrillardowskim, moja praca, jest pozostałością tej bazgraniny, a może analizy czy raczej eksploracji obszarów symulacji i przenikania się błon generowanych na różnych płaszczyznach twórczych. Zestawienie prac na wystawie, nawarstwia poziomy kolejnych symulacji, ich wzajemnych przenikań, zaprzeczeń, paradoksów i niedopowiedzeń.

UWAGA!
Częścią wystawy jest aplikacja na tablety i telefony.
Aby w pełni odebrać przekaz należy przed wizytą w galerii pobrać aplikację dostępną za pośrednictwem adresu: http://sis.4lb.io/

Zapraszam,
Krzysztof Kamrowski

KRZYSZTOF KAMROWSKI
Grafik, magister sztuki, doktorant Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Swoją pracę zaczął w roku 1999, tworząc strony internetowe, animacje flashowe, opracowując rozwiązania między innymi dla Citizen Watch GmbH. Od 2003 roku związany ze studiem Platige Image, gdzie współtworzył spoty reklamowe, filmy animowane i efekty specjalne do filmów fabularnych – między innymi do Sztuki Spadania, Arki, gry Wiedźmin, Generała Nila i innych. Tworzył również filmy reklamowe dla największych marek m. in. Fiat, Tesco, T-Mobile, Orange i wielu innych np. dla Axis Animation w Glasgow, Halo 4: Spartan Ops.
Specjalizuje się w kompozycji obrazu, animacji i w projektowaniu graficznym, w tym concept art, w wolnych chwilach relaksuje się grając na waltorni.

Wydarzenie dodane przez użytkownika