Święto Zmarłych, Rara, Shivers & Shakes

20:30

Kiedy

04.03 - 04.03.2017
godz.: 20:30

Bilety

Bilet: 15 zł

Gdzie

Domek Grabarza - Klub Storrady
ul. Storrady 2
Szczecin

Mroczne piosenki o trupiej stylistyce, eteryczna elektronika i urokliwy damski wokal. Tak różnorodnie zapowiada się najbliższa odsłona cyklu Tego Słucham. 

Organizatorom udało zaprosić się na jeden wieczór formacje z Torunia, Gdańska i Poznania. Trzy składy pokażą zupełnie różne odcienie polskiej alternatywy, tej gitarowej i elektronicznej.

Święto Zmarłych funkcjonowało początkowo jako duet: Michał Supcziński i Szymon Szwarc. W tym formacie ukazał się debiutancki album, zatytułowany „Pośpiewaj ze mną” (wyd. Złe Litery), wypełniony w większości enigmatycznymi gitarowymi improwizacjami. Nowa płyta „Jak się bawicie” z to już dzieło kwartetu – skład uzupełnili Nadia Zielińska i Damian Kowalski. Płyta przyniosła bardziej skonkretyzowane formy. Dźwięki gitar wzbogaciły nagrania terenowe, pojawił się głos i szerzej wykorzystana sekcja rytmiczna. Znajdziemy tam elementy bluesa, folku czy country, lecz przetrawione przez górujący nad całym tym zlepkiem zainfekowany nojzem, fermentujący post-rock.

W 2015 r. Rara powstało na gruzach Hotelu Kosmos jako solowe przedsięwzięcie Rafała Skoniecznego. Po opublikowaniu płyty „Planet Death Architecture”, projekt zaczął funkcjonować jako trio z Mikołajem Zielińskim i Michałem Pszczółkowskim. W takim składzie został zrealizowany kolejny – znakomicie przyjęty – album „W//TR” (Zoharum, 2016) przy gościnnym udziale Kuby Ziołka (Stara Rzeka) i Oli Bilińskiej (Berjozkele). Album opiera się na zapętlonych sekwencjach gitary akustycznej, w których rozbrzmiewają echa world music i zimno-falowego avant-popu. W Domku Grabarza Rara przedstawi akt solowy.

Shivers & Shakes to poznański duetu. Ich brzmienie zrodziło się z improwizacyjnych sesji. Industrialne partie syntezatora przeplatają się w ich muzyce z dzikim brzmieniem gitary elektrycznej, wszystko ubarwione etnicznymi dźwiękami gitary akustycznej oraz dwoma folkowymi wokalami.

Wydarzenie dodane przez użytkownika