Święto Śródmieścia

12:00

Kiedy

20.10 - 20.10.2018
godz.: 12:00

Gdzie

Różne miejsca, Szczecin

20 października ogłaszamy małym Świętem Śródmieścia! Tego dnia wyjdź z domu i kroki skieruj właśnie tu. Na uczestników czekają następujące atrakcje:

50 miejsc w Śródmieściu, które powinieneś znać
I znacznie więcej! W całym Śródmieściu znajdziesz mapkę, na której zaznaczyliśmy 50 miejsc – według nas – wartych poznania. Jest do wzięcia, bezpłatnie, do zachowania, zwiedzania i odwiedzania. Znajdziecie tam lokale, miejsca sztuki i punktu usługowe. To subiektywny wybór – za rok mamy nadzieję będzie ich jeszcze więcej! Tego dnia warto wybrać się do niektórych z tych miejsc – na hasło „Środmieściak” przygotowały dla Was zniżki!

GALERIA [OD] ULICY: „Uliczne studio fotograficzne” | Paweł Kula
Otwarcie wystawy, której bohaterem są mieszkańcy. Analogowe zdjęcia WALIZKĄ na ulicy wykonywał Paweł Kula, a powstałe prace złożą się na kolejną ekspozycję w witrynie dawnego sklepu piwnicznego, przerobionej na galerię przy ul. Jagiellońskiej 91. Tego dnia rozdawane też będą bohaterom wystawy cyfrowe odbitki ich zdjęć.
godz. 12.00, dawny salon sukien ślubnych przy ul. Jagiellońskiej 91
wstęp wolny

Śródmieściak – warsztaty dla dzieci
Kto to taki – Śródmieściak? Warsztaty plastyczne, w wyniku których powstanie zinowa książeczka o tajemniczym Śródmieściaku.
Prowadzenie: Zuza Waligórska | wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!
godz. 12.00-14.30, ProMedia

„Szyldoza” | spacer śladem szyldów i reklamy zewnętrznej Śródmieścia
Zapomniane szyldy, zachwycające neony, pozostałości starego i nowe rozwiązania w przestrzeni. Reklama zewnętrzna Śródmieścia będzie tematem spaceru dla mieszkańców.
Prowadzenie: Ada Krawczak
start o godz. 14.30 spod Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki (wejście przez bramę od al. Wojska Polskiego 34)

MIASTOWI Przegląd filmów o mieście: „Bloki” | Konrad Królikowski
Specjalna, świąteczna edycja cyklu MIASTOWI prezentuje film „Bloki”. Obraz Konrada Królikowskiego to pierwszy długometrażowy i wieloaspektowy film poświęconym budownictwu mieszkaniowemu w Polsce od 1956 roku do współczesności.
godz. 16.00, Český film
wstęp wolny

„Początek świata” | Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski
Wernisaż wystawy pierwszej animacji obrazującej słowiański mit stworzenia świata. Praca autorstwa Kasi Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego powstała w ramach realizacji Stypendium Twórczego Miasta Szczecin 2018.
godz. 18.00, Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki
wstęp wolny

„Elvis żyje w KOSMOSIE” | koncert
Na finał Święta Śródmieścia 2018 zapraszamy na jedyny taki koncert wcielającego się w rolę króla rock’n’rolla i atłasowych peleryn Ryszarda Klemensa Wiercimaka, w miejscu na co dzień niedostępnym dla mieszkańców.
godz. 20.00, dawne Kino KOSMOS (al. Wojska Polskiego 8)
wstęp wolny

Dzień Pasztecika
Tak się też składa, że 20 października to także Dzień Pasztecika! Zjedzcie tego najprawdziwszego w lokalu przy al. Wojska Polskiego 46.

Źródło: Organizator