Święto Śródmieścia 2020

16:30

Kiedy

18.09 - 20.09.2020
godz.: 16:30

Gdzie

różne miejsca

Święto Śródmieścia 2020
Rok 2020 przyniósł wszystkim puste ulice, wyludnione miasta i społeczną izolację. Doświadczaliśmy rzeczywistości, którą dotychczas oglądano tylko w filmach. Chyba wszyscy docenili wtedy rolę parków i placów, szerokich chodników, małych lokalnych sklepów. Na moment wszyscy wrócili od makro do mikro, czyli tego, co najbliższe. A Święto Śródmieścia to doskonała okazja, by poznać i docenić to, co (niemal) na wyciągnięcie ręki!
Tegoroczne Święto Śródmieścia – jak zawsze – ma być okazją do spotkania się w miejskich zakamarkach. W tym roku cofniemy się w przeszłość (do lat 70. ubiegłego wieku) i zastanowimy się, co by było, gdyby… Ruszymy też w przyszłość, testując inne doświadczanie miasta i będziemy mogli masowo wziąć udział w koncercie w maleńkiej pracowni, dzięki transmitowaniu go online. To wszystko, by przypomnieć, że nie trzeba ruszać w dalekie wyprawy, by zwiedzać i żyć bardziej aktywnie, ciekawie i świadomie. We własnym mieście.
To już trzecia edycja szczecińskiego Święta Śródmieścia. W programie spacery, koncerty, wystawy, pokaz filmu, gry edukacyjne, warsztaty i – jak co roku – promocje w lokalach w Śródmieściu. Odsłoniona zostanie również nowa mozaika.

Z „miejsc w Śródmieściu, które znać należy” – w tym roku na mapce znajdzie się nie 50, a 100 punktów! Szczegóły niebawem.

Świętuj lokalnie!

Źródło: Organizator