Świąteczny Koncert Południowy

12:00

Kiedy

26.12 - 26.12.2016
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: 10 zł, 5 zł

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Sala księcia Bogusława X (wejście B z dużego dziedzińca)

Anna Pielechowska – sopran
Andrzej Zgierski – gitara

Duo De Todos:

Dorota Piotrowicz-Witkowska – skrzypce
Tomasz Witkowski – fortepian

 W programie kolędy, pastorałki oraz najpiękniejsze utwory świąteczne.

Anna Pielechowska jest absolwentką Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie ukończyła dwa kierunki: dyrygenturę w klasie prof. Dariusza Dyczewskiego oraz wokalistykę w klasie prof. Wojciecha Maciejowskiego. Uczestniczyła w warsztatach wokalnych prowadzonych m.in. przez Jadwigę Rappe, Piotra Micińskiego i Katarzynę Dondalską. Na co dzień współpracuje z Chórem Opery na Zamku, Chórem Kameralnym Akademii Sztuki oraz Chórem Agniculi, z którymi koncertuje w Polsce jak i za granicą.

Andrzej Zgierski gra na gitarze od dwunastego roku życia. Początkowo rozwijał swoje umiejętności w grze klasycznej w szczecińskich szkołach muzycznych, gdzie uczył u Władysława Zdrojewskiego oraz Przemysława Bielca. Obecnie studiuje w Akademii Sztuki w Szczecinie pod okiem prof. Korneli Arwicz-Sienickiej. Brał udział w wielu warsztatach gitarowych, m.in. u Roberta Horny oraz Krzysztofa Pełecha.

Duo De Todos

Duet tworzą od 2011 roku skrzypaczka Dorota Piotrowicz-Witkowska oraz organista i pianista Tomasz Witkowski – małżeństwo koncertujące czynnie w kraju i za granicą. Artyści mają na koncie wiele ukończonych kursów, m.in. interpretacji polskiej muzyki współczesnej w Częstochowie, Orgelkurs-D w Schwerinie, Orgel/Violine Akademie Workshops w Angermunde i Szczecinie. Duet jest głęboko zaangażowany w życie artystyczne Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. W Szczecinie prowadzi ożywioną działalność koncertową, współpracując m.in. z Operą na Zamku, Filharmonią im. M. Karłowicza, Zamkiem Książąt Pomorskich ,Szczecińską Młodzieżową Orkiestrą Kameralną i Akademią Sztuki. Angażuje się też w inne inicjatywy artystyczne, aktywnie działając na rzecz propagowania kultury w całym województwie zachodniopomorskim jak i w przygranicznym regionie Niemiec. Artyści wzięli także udział w koncertach, które odbyły się w grudniu 2010 r. w Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku z okazji zakończenia Roku Chopinowskiego.

Źródło: Organizator