Suspense Film Festival

13:30

Kiedy

04.07 - 08.07.2018
godz.: 13:30

Gdzie

Różne miejsca w Kołobrzegu

Suspense Film Festival

To już siódma edycja międzynarodowego festiwalu kina sensacyjnego – Suspense Film Festival.  To jedyne tego typu wydarzenie w Europie, podczas którego wybierany jest najlepszy europejski film sensacyjny roku. W trakcie pięciu festiwalowych dni poza premierowymi pokazami filmów wręczone zostaną specjalne nagrody dla „ikon” polskiego kina, a młodzi filmowcy będą mogli nauczyć się tworzenia filmów w technologii 360°.

Na tegorocznym festiwalu, będzie można obejrzeć na nim m.in. 8 premierowych filmów sensacyjnych z różnych europejskich krajów, które zakwalifikowały się do festiwalowego konkursu – Suspense Film Competition. Powalczą one o statuetkę Golden Seahorse. Polskę w konkursie reprezentuje film pt. „Ach śpij kochanie” w reżyserii Krzysztofa Langa. Zwycięzcę wybierze międzynarodowe jury.

Młodzi twórcy i zasłużeni aktorzy na festiwalu

W ramach Festiwalu odbędzie się także konkurs dla młodych twórców – First Shot. Weźmie w nim udział 10 krótkometrażowych filmów fabularnych, które po raz pierwszy zostaną zaprezentowane w Kołobrzegu. Młodzi filmowcy ocenieni będą na podstawie sprawności warsztatowej reżysera filmu i wykorzystania reguł kina gatunkowego.

Młodzi filmowcy i ci, którzy interesują się reżyserią po raz pierwszy Festiwalu będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach tworzenia filmów w technologii 360°.

Jak co roku, organizatorzy planują również przyznanie specjalnych nagród aktorskich – „Ikon Polskiego Kina”. W tym roku trafią one do aktorki Anny Seniuk oraz aktora Jana Englerta. Statuetki zostaną wręczone podczas uroczystej Gali Otwarcia. Uczestnicy festiwalu, turyści i mieszkańcy Kołobrzegu będą mieli także okazję do porozmawiania z nagrodzonymi twórcami podczas otwartego spotkania, które odbędzie się w kołobrzeskim hotelu Diune.

Pokazy i dyskusje

Wieczorami będą wyświetlane filmy w ramach cyklu Kino Emocji, które będzie można oglądać na kołobrzeskiej plaży. A w ramach pokazów w Kinie Konesera zostanie pokazany wyróżniony 7. nominacjami do Oskara film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” w reżyserii Martina McDonagh’a. Po seansie odbędzie się otwarta dyskusja, którą poprowadzi jak zawsze krytyk filmowy Tomasz Raczek i organizatorka cyklu Monika Kowalska.

PROGRAM:

4.07.2018 (środa)

5.07.2018 (czwartek)

6.07.2018 (piątek)

7.07.2018 (sobota)

8.07.2018 (niedziela)

Źródło: Organizator

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl