Sumi Jo Krzysztof Meisinger Sinfonia Varsovia

19:00

Kiedy

09.09 - 09.09.2016
godz.: 19:00

Gdzie

Opera na Zamku
ul. Korsarzy 34
Szczecin

Sumi Jo Krzysztof Meisinger Sinfonia Varsovia

Światowa gwiazda operowa, której artyzm porównywany jest do legendarnej Marii Callas, muzyk uznawany za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów oraz występująca w najbardziej prestiżowych salach koncertowych orkiestra.

1440x1152.png

9 września o godzinie 19.00 w Operze na Zamku w Szczecinie wystąpi jedna z największych gwiazd operowych świata – Sumi Jo. Jest ona jedną z najwybitniejszych sopranistek koloraturowych w historii. Jej sztuka, charyzma i zjawiskowy głos olśniewa słuchaczy na całym świecie wprawiając w zachwyt zarówno melomanów jak i krytyków muzycznych, którzy nie wahają się przyrównywać jej artyzmu do legendarnej Marii Callas. Od momentu swego debiutu u boku Placido Domingo w Balu Maskowym Verdiego pod dyrekcją Herberta von Karajana występuje na najważniejszych scenach operowych świata – od mediolańskiej La Scali po Metropolitan Opera w Nowym Jorku pracując z takimi dyrygentami jak Georg Solti, Zubin Mehta, Lorin Maazel czy Daniel Barenboim. Jej nagranie partii Królowej Nocy w Czarodziejskim Flecie W.A. Mozarta pod batutą Georga Soltiego przez wielu uznawane jest za wzorcowe. Jest dwukrotną laureatką nagrody Grammy. W 2015 roku wystąpiła w filmie „Młodość” w reżyserii Paolo Sorrentino grając tam samą siebie i wykonując Simple Song #3 Davida Langa. W 2016 roku ten utwór w jej wykonaniu był nominowany do nagrody Oscar.

U boku Sumi Jo wystąpi Krzysztof Meisinger – gitarzysta z którym Artystka współpracuje od 2014 roku. Światowa krytyka uznaje go za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów i porównuje jego talent do talentu Pepe Romero, czy Piotra Anderszewskiego. Występuje z takimi gwiazdami jak Sumi Jo, Philharmonia Quartet Berlin, Academy of St Martin in the Fields czy Filharmonia Praska. Debiut Meisingera w Filharmonii Berlińskiej w czerwcu 2014 r. zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Jego płyta „Melodia Sentimental” nagrana w słynnym londyńskim Abbey Road Studio, uzyskała entuzjastyczne recenzje w światowej prasie muzycznej. Kolejne albumy to „MEISINGER” nagrany z Filharmonią Praską, Philharmonia Quartett Berlin i Sumi Jo oraz „ASTOR” nagrany z orkiestrą Sinfonia Varsovia.

Muzykom towarzyszyć będzie Sinfonia Varsovia – jedna z najlepszych orkiestr europejskich. Sinfonia Varsovia powstała w 1984 roku. Jej organizatorem jest Miasto Stołeczne Warszawa. Orkiestra występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych oraz na najważniejszych festiwalach, współpracując ze światowej sławy dyrygentami i solistami. Zespół zrealizował wiele nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych – dyskografia liczy ponad 260 płyt uhonorowanych prestiżowymi nagrodami. W 1997 roku dyrektorem muzycznym, a w 2003 roku dyrektorem artystycznym orkiestry został prof. Krzysztof Penderecki. W 2014 roku Sinfonia Varsovia obchodziła Jubileusz 30-lecia swojej działalności.

Artyści zaprezentują w Szczecinie program, w którym usłyszą Państwo najsłynniejsze i najpiękniejsze dzieła twórców hiszpańskich, oraz muzykę brazylijskiego kompozytora – Heitora Villi-Lobosa.

Źródło: Organizator

Gdzie: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

Bilet: