Stu Hamm (ex. Steve Vai, Joe Satriani)

21:00
free blues club

Kiedy

28.10 - 28.10.2017
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 75 zł / 85 zł
Kup bilet

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Stu Hamm (ex. Steve Vai, Joe Satriani)

Koncert z okazji 25-lecia działalności klubu Free Blues Club.

Basista Joe Satrianiego i Steve’a Vaia Stu Hamm wystąpi wraz ze swoim zespołem,  w którym gra Craig Blundell, najlepszy perkusista według magazynu Prog Word – znany ze występów w zespołach Stevena Wilsona i Frost.

Na gitarze wystąpi gwiazda młodego pokolenia – Jack Gardiner, który odegra wszystkie riffy i smaczki znane z gry Steve’a Vaia, Joe Satrianiego, Erica Johnsona i Franka Gambale.

Koncert będzie zawierał materiał z całej kariery Stu Hamma, w tym utwory nagrane ze Stevem Vaiem, Joe Satrianim, Ericem Johnsonem i Frankiem Gambale!

Stu Hamm znany przede wszystkim ze swojej współpracy z najlepszymi rokowymi gitarzystami tego pokolenia, zapowiada trasę na, której chce ofiarować fanom to czego najbardziej oczekują. Rockowy dreszczyk emocji.

Zapowiadane są między innymi przełomowe „Attitude Song”, które Stu zagrał z Vaiem na Flex Able i funkowe „Animals” z Passion and Warfare.

 Stu zagra “Najlepsze solo basu wszechczasów”, a także przełomową linię basu zagraną techniką tapping z utworu Satcha (Joe Satrianiego) „Always with me, Always with you”.  Stu zagłębi się także w katalog piosenek z albumów, które nagrał z Satchem, które podekscytują fanów wczesnych koncertów tria, jak „Memories” z Dreaming #11. Publiczność usłyszy także hit jaki Stu nagrał z Ericem Johnsonem – „Lone Star”, a także najbardziej znane i rockowe piosenki z własnego katalogu Hamma oraz ukłony w kierunku jego twórczości z Frankiem Gambale, jako członka Gambale/Hamm/Smith.

Stu Hamm położył na łopatki odbiorców na całym świecie dzięki swojemu nowatorskiemu sposobowi grania. Jest to jedyny basista, który zdołał w tym samym roku zdobyć zarówno nagrodę czytelników magazynu Guitar Player dla najlepszego basisty rockowego oraz najlepszego basisty jazzowego! Jest on uznawany za idealnego basistę przez wielu najlepszych muzyków świata.

Urodzony w Nowym Orleania, Hamm spędził dzieciństwo i młodość w Champaign w stanie Illinois, gdzie uczył się gry na basie i fortepianie, grywał w zespole szkoły Champaign Central High School i został wybrany do stanowego zespołu Illinois All-State Band  Hamm ukonczył Hanover High w mieście Hanover w New Hampshire w 1978 roku, gdy mieszkał w Norwich w stanie Vermont. Następnie uczęszczał do Berklee College of Music w Bostonie, gdzie poznał gitarzystę Steve’a Vaia, a, poprzez niego, Joe Satrianiego. Hamm grał na basie na debiutanckim albumie Vaia Flex-Able, wydanym w 1984 roku. W 1990 Alma Mater Hamma nagrodziła go wyróżnieniem dla szczególnie wyróżniającego się absolwenta.

Hamm grał I nagrywał z takimi tuzami jak:  Steve Vai, Joe Satriani, Eric Johnson, Michael Shenker, Frank Gambale oraz wielu innych szanowanych gitarzystów. To właśnie jego granie na żywo w trakcie trasy z Satrianim zwróciło uwagę na wybitne umiejętności Hamma w całych Stanach Zjednoczonych. Kolejne nagrania z Satrianim i innymi artystami z kręgu rock/fusion, a także jego solowe nagrania (na których gościnnie pojawili się klawiszowiec Tommy Mars i gitarzyści Alan Holdsworth i Robert Fripp), umocniły jego reputację.

Hamm zjeździł cały świat – od Berklee do Belfastu, Budapesztu, Bali czy Berlina. Grał w XIX-wiecznym namiocie cyrkowym z Joan Baez i nagrał z nią w duecie „Do Right Woman”. Grał z Mickiem Jaggerem, zagrał wyprzedane koncerty w Royal Albert Hall oraz w Mexico City przed 120,000 ludzi.

W Free Blues Clubie wystąpią w składzie:

Stu Hamm (Joe Satriani, Steve Vai) – Bas

Craig Blundell (Steven Wilson, Frost) – Perkusja

Jack Gardiner – Gitara

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Free Blues Club

Kup bilet