Stu Hamm Band

21:00

Kiedy

29.10 - 29.10.2016
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 75-85 zł
Kup bilet

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Stu Hamm Band

Stu Hamm (Steve Vai, Joe Satriani):  bas

Greg Howe (Michael Jackson, Shrapnel Records):  gitara

Zoltan Csorsz (The Flower Kings):  perkusja

Stu Hamm położył na łopatki odbiorców na całym świecie dzięki swojemu nowatorskiemu sposobowi grania. Jest to jedyny basista, który zdołał w tym samym roku zdobyć zarówno nagrodę czytelników magazynu Guitar Player dla najlepszego basisty rockowego oraz najlepszego basisty jazzowego! Jest on uznawany za idealnego basistę przez wielu najlepszych muzyków świata. Czas gdy grał ze Stevem Vaiem i Joe Satrianim zapewnił mu miejsce wśród najlepszych oraz dał mu okazję zaprezentowania swoich pionierskich technik gry na basie zachwyconym widzom na całym świecie.

Urodzony w Nowym Orleania, Hamm spędził dzieciństwo i młodość w Champaign w stanie Illinois, gdzie uczył się gry na basie i fortepianie, grywał w zespole szkoły Champaign Central High School i został wybrany do stanowego zespołu Illinois All-State Band  Hamm ukończył Hanover High w mieście Hanover w New Hampshire w 1978 roku, gdy mieszkał w Norwich w stanie Vermont. Następnie uczęszczał do Berklee College of Music w Bostonie, gdzie poznał gitarzystę Steve’a Vaia, a, poprzez niego, Joe Satrianiego. Hamm grał na basie na debiutanckim albumie Vaia Flex-Able, wydanym w 1984 roku. W 1990 Alma Mater Hamma nagrodziła go wyróżnieniem dla szczególnie wyróżniającego się absolwenta.

Hamm grał I nagrywał z takimi tuzami jak:  Steve Vai, Joe Satriani, Eric Johnson, Michael Shenker, Frank Gambale oraz wielu innych szanowanych gitarzystów. To właśnie jego granie na żywo w trakcie trasy z Satrianim zwróciło uwagę na wybitne umiejętności Hamma w całych Stanach Zjednoczonych. Kolejne nagrania z Satrianim i innymi artystami z kręgu rock/fusion, a także jego solowe nagrania (na których gościnnie pojawili się klawiszowiec Tommy Mars i gitarzyści Alan Holdsworth i Robert Fripp), umocniły jego reputację.

Hamm zjeździł cały świat – od Berklee do Belfastu, Budapesztu, Bali czy Berlina. Grał w XIX-wiecznym namiocie cyrkowym z Joan Baez i nagrał z nią w duecie „Do Right Woman”. Grał z Mickiem Jaggerem, zagrał wyprzedane koncerty w Royal Albert Hall oraz w Mexico City przed 120,000 ludzi.

Obecnie, promując swój najnowszy album solowy “The Book of Lies”, Hamm wyruszył w drogę ze swoją nową muzyką, w tym z małą suitą na gitarę basową, oraz z nowym zespołem.

Na gitarze – Greg Howe, którego album znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej wymiatających albumów wg. Guitar World Magazine! Zastąpił on Jennifer Batten jako wiodący gitarzysta w trakcie azjatyckiej I europejskiej części trasy Michaela Jacksona – HIStory World Tour. Greg pojawił się także w 2011 roku na drugim pośmiertnym albumie Michaela Jacksona „Immortal”, gdzie zagrał na gitarze w utworach – „Dancing Machine” i „Beat It”. Nagrał „Extraction”, chwalony przez krytykę ekstrawagancki album funk-fusion z zespołem gwiazd, wśród nich: Victor Wooten i legendarny perkusista Dennis Chambers.  Współpracował między innymi z takimi znanymi artystami jak: Justin Timerlake, NSYNC, Christina Aguilera, Rihanna, Lady Antebellum, P Diddy, T-Pain, Nelly, Tim McGraw i Salt-N-Pepa.

Na perkusji – Zoltan Csorsz – jeden z najczęściej wynajmowanych perkusistów w Szwecji, rozchwytywany dzięki jego szerokim umiejętnościom i wszechstronności. Gra od 5. roku życia, zaczął wygrywać nagrody od 9. roku życia – w trakcie międzynarodowego konkursu talentów na Węgrzech, co zostało pokazane w narodowej telewizji węgierskiej. Doprowadziło to do grania na festiwalach i w programach telewizyjnych ze sławnym węgierskim jazzmanem – Szakcsi.

Przez parę ostatnich lat Zoltan grał z europejskimi I amerykańskimi zespołami jazzowymi, popowymi, rockowymi I hip-hopowymi oraz z muzykami, takimi jak: Quincy jones, Wha Wha Watson, James Moody, Billy Harper Clark Terry, Scott Hamilton, Ronnie Cuber, kenny washington Ulf Wakenius, Jonas Hellborg ,Putte Wickman, Jan Lundgren, Lina Nyberg,Magnus Lindgren, Anders Bergcrantz, Bobo stensson, Svante Turesson, Jesper Thilo, Karsten Dahl, Nikolaj Bentzon, Tomas Frank, Ayi Solomon,Daila Faitelson, Lelo Nika, Dogge Doggelito Pappa dee, BlossomTainton, Silvia Vrethammar, Lill lindfors, Lagaylia Frazier Jacques Werup, Viktoria Tolstoy, Sharon Dyiall,Lill Babs Lotta Engberg, Prominent, Beats and Big Band, Danish Radio Big Band i wieloma innymi.

„Hamm, który grywał na największych festiwalach świata, pokazał że w intymnej klubowej atmosferze czuje się komfortowo, gdy z łatwością przekomarzał się z publicznością, opowiadając jej historyjki i żartując pomiędzy prawdziwym pokazami muzycznej magii. W alternatywnej rzeczywistości były znakomity na jako standupper, gospodarz talk-show albo nauczyciel. Udzielił nawet publiczności wspaniałych rad, zdradzając swój sekret na to by mimo długiej, ciekawej kariery nadal być nowatorskim i kreatywnym: „Wynajmij świetnych muzyków i nie wchodź im w drogę.”

Źródło: Organizator

Kup bilet