Story Festiwal Szczecin

10:00

Kiedy

13.05 - 17.05.2019
godz.: 10:00

Gdzie

Kategorie


Story Festiwal Szczecin

Już wkrótce w odbędzie się pierwszy „Story Festiwal Szczecin”, organizowany przez grupę młodych studentów i absolwentów z Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Akademickiego, działającego w naszym mieście. Od 13 do 17 maja można będzie wziąć udział w różnego rodzaju wydarzeniach, takich jak przedstawienie teatralne, projekcja filmu z dyskusją oraz wykłady, które będą skupiać się wokół „opowieści”, idąc za tytułem festiwalu.

Festiwal zostanie otwarty w poniedziałek, 13 maja, wydarzeniem zatytułowanym „Story of Mark”. Jest to interaktywne przedstawienie pt. „Mark Drama”, odgrywane na podstawie „Ewangelii Marka” przez szczecińskich studentów z różnych uczelni i wydziałów. Będzie można zobaczyć je w sali 316 SIL w budynku Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług przy ul. Cukrowej 8, o godzinie 18:00.

We wtorek, 14 maja, w tym samym miejscu, w godzinach od 17:00 do 19:00, odbędzie się wykład pt. „Story of Judas”. Dr Robert Merecz zmierzy się z historycznością i podprowadzi słuchaczy za kulisy powstania ,,Ewangelii Judasza’’, a także opowie o wydarzeniach z życia Jezusa z perspektywy jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci – człowieka, który wydał Boga.

W środę, 15 maja, kolejna odsłona „Story of Mark”, czyli przedstawienia „Mark Drama” w wykonaniu szczecińskich studentów, ale tym razem na świeżym powietrzu, przy Bulwarach (ul. Energetyków 55), w pobliżu masztu. Przedstawienie rozpoczyna się o godzinie 19:00 a kończy o 20:30. Po przedstawieniu będzie możliwość porozmawiania z aktorami.

W czwartek, 16 maja, ponownie na Cukrowej 8, usłyszymy wykład pt. „Story above stories”. Tym razem dr Robert Merecz przedstawi Biblię, postrzeganą jako opowieść wielu opowieści i odpowie na pytania, dlaczego chrześcijańska księga zawiera akurat takie pisma, jak powstały i kto je złożył w jedną całość.

Festiwal zamknie wydarzenie „Story of people”, w piątek, 17 maja. Będzie to pokaz filmu pt. ,,Bez strachu’’, utalentowanego szczecińskiego twórcy, Michała Marska. Po filmie odbędzie się rozmowa z twórcą oraz z bohaterem filmu, Tymkiem Stebnickim. Całość odbędzie się w Hormonie, przy ul. Monte Casino 6 w godzinach od 18:00 do 20:00.

Podczas festiwalu, od poniedziałku do piątku, przy uczelniach w Szczecinie będzie wystawiana interaktywna instalacja artystyczna pt. Story Project w formie wielobarwnego muralu.

Więcej informacji oraz aktualna lokalizacja muralu  na funpage ChSA Szczecin.

/Wydarzenie dodane przez Użytkownika/