Stonerider (USA)

21:00

Kiedy

16.09 - 16.09.2016
godz.: 21:00

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Stonerider (USA)

Specjalnie na rozpoczęcie kolejnego sezonu koncertowego Free Blues Clubu , który zbiega się z Dniem Polskiego Bluesa organizatorzy zapraszają na dawkę prawdziwie południowego rocka, rodem ze Stanów Zjednoczonych.

O kunszcie StoneRider może świadczyć fakt iż otwierali koncerty supergrupy The Europe na światowej trasie koncertowej!

Stonerider to utalentowany i ciężko pracujący nad swoim brzmieniem zespół rockowy, który grywał na scenach zarówno europejskich, jak i amerykańskich. Stworzony w 2007 roku przez wokalistę i gitarzystę Matthew Tannera oraz perkusistę Jasona Krutzky’ego (który odpowiada także za aranżacje harmonii wokalnych), ewoluuje on bezustannie od czasów energetycznego debiutu, który wydali w 2008 w wytwórni Trustkill Records. Cztery lata później dołączył do nich multiinstrumentalista Adam McIntyre, z którym wydali ambitny dwupłytowy album „Fountains Left to Wake”, eksplorujący ich liczne inspiracje muzyczne – od psychodelii po soul. Niedługo potem dołączył do ich grona pianista Noah Pine. Ostatnimi czasy zespół grywał koncerty z Warrenem Haynesem, Living Colour, Blue Oyster Cult, Europe, Uriah Heep, Robin Trower, Graveyard, a także ze swoimi kolegami z Atlanty – Blackberry Smoke.

Na ich nowym albumie – „Hologram”, usłyszeć możemy jak zespół wspina się na wyżyny kompozytorskie, tekściarskie, wykonawcze i aranżacyjne. Piosenki te są jednocześnie bogate jak i oszczędne. Zyskują one bardzo dzięki rozbudowanemu składowi zespołu, który pokazuje na co go stać szczególnie na żywo. Wyczuć można w nich inspiracje klasycznym rockiem progresywnym w stylu Pink Floyd, zwłaszcza w tytułowym utworze albumu.

Najlepiej podsumował zespół Charlie Starr z Blackberry Smoke: „Stonerider przybywa wyposażony w rozwibrowaną psychodelię, bombastyczne riffy oraz szczyptę kosmicznej harmonii, a wszystko to zmieszane w południowym kociołku muzycznym. ”

Skład:

Matt Tanner – Gitara/wokal

Jason Krutzky – Perkusja/wokal

Noah Pine – Magiczne Klawisze

John Pratt – Gitara Basowa

Gdzie: Free Blues Club

Bilet: Cena biletu: 50-70 zł

Źródło: Organizator