Stanisław Tym

18:00

Kiedy

08.03 - 08.03.2018
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: od 50 zł
Kup bilet

Gdzie

Pałac w Rymaniu
Koszalińska 2
Rymań

Kategorie


Stanisław Tym

Stanisław Tym w towarzystwie kabaretu Rewers

Stanisław Tym – jeden z najwybitniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów komediowych. Jest również satyrykiem, felietonistą, aktorem estradowym, reżyserem, komediopisarzem, autorem skeczy. Siecze, smaga, kpi, ośmiesza, drwi, bawi, pochyla się z troską… Nawet najstarsi nie pamiętają od kiedy, bo Stanisław Tym jest od  zawsze – dla jednych jako niezapomniany kaowiec z „Rejsu”, Ochódzki z „Misia” czy „Rozmów kontrolowanych”, dla innych jako autor sztuk teatralnych („Rozmowy przy wycinaniu lasu”) i skeczów, które przeszły do historii polskiego kabaretu („Wężykiem, wężykiem”). Jeszcze inni najbardziej cenią jego talent felietonisty – dziś pisze dla „Polityki”.

 

Stanisław Tym nigdy nie traci poczucia humoru: „Jestem szczęśliwy, gdy ludzie się śmieją. Śmiech pozwala zapomnieć o przykrościach, biedzie, złym losie. Daje wolność. Choćby na chwilę”.

 

W tym roku artysta wystąpi w autorskim programie kabaretowym zatytułowanym „Mieszanka firmowa”. To wieczór kabaretowy, w którym Stanisław Tym jak zwykle żartuje, kpi, kłuje, czasem nawet ostro przykłada. Felietony, skecze i opowieści pokazują w inteligentny i zabawny sposób Polskę, Polaków, media, ludzi kultury i polityki. W roku 2017 S. Tym obchodzi swoje 80-te urodziny.

 
Źródło: Organizator

Kup bilet