Stacja nowa książka: Filip Łobodziński czyta Boba Dylana

17:00

Kiedy

06.03 - 06.03.2017
godz.: 17:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Książnica Pomorska
Podgórna 15/16
Szczecin

Stacja nowa książka: Filip Łobodziński czyta Boba Dylana
      Spotkanie z Filipem Łobodzińskim i „Dusznym krajem” Boba Dylana z cyklu spotkań autorskich „Stacja nowa książka”, organizowanym przez Biuro Literackie. Spotkanie poprowadzi Adam Opatowicz z Teatru Polskiego w Szczecinie.

Boba Dylana nikomu nie trzeba przedstawiać. Uznawany za ojca nowoczesnej piosenki, muzyk i poeta swoją twórczością oraz postawą życiową inspirował wyobraźnię całych pokoleń. Swój pierwszy album, zatytułowany po prostu „Bob Dylan”, wydał w 1962 roku, jednak to dopiero po drugiej swojej płycie „The freewheelin’ Bob Dylan”, która ukazała się rok później, na trwale wpisał się w kanon muzyki rozrywkowej jako prekursor dwudziestowiecznej kontrkultury.

Na imponującą spuściznę muzyczną Boba Dylana składa się ponad 70 albumów i płyt długogrających, wśród których znajdują się takie niezapomniane hymny pokoleniowe jak „Like a Rolling stone” czy „Blowin in the wind”. Podczas swojej kariery muzyk wielokrotnie wyróżniany był nagrodą Grammy, a w 2016 roku został laureatem literackiej Nagrody Nobla za „stworzenie nowych form poetyckiej ekspresji”.

Urodzony w 1959 roku w Warszawie Filip Łobodziński to tłumacz, muzyk oraz dziennikarz. Przełożył m. in. „Za żelazną kurtyną” Carmen Laforet czy „Klub Dumas” Artura Prezea-Reverte. Zafascynowany twórczością i postacią Boba Dylana od lat, jest dziś jednym z największych znawców amerykańskiego muzyka w Polsce. Wydany w lutym tego roku w Biurze Literackim zbiór „Duszny kraj” w całości został przetłumaczony przez niego. Mieszka w Warszawie.

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl
Źródło: Organizator