Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

14:00

Kiedy

14.06 - 14.06.2019
godz.: 14:00

Gdzie

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego
Mickiewicza 41
Szczecin

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Problem z miejscami w szpitalach? Miasto niedostępne dla osób z niepełnosprawnościami? Niekonsultowane inwestycje miejskie? Z jakimi problemami mierzą się mieszkańcy Pomorza Zachodniego? O największych społecznych bolączkach można porozmawiać z dr. Adamem Bodnarem. Rzecznik Praw Obywatelskich gościć będzie w Szczecinie 14 czerwca. Wcześniej odwiedzi inne miejscowości w regionie.

Spotkanie w Szczecinie oraz wcześniej w innych miejscowościach naszego regionu  (11 czerwca – Goleniów, 12 czerwca – Białogard i Koszalin, 13 czerwca – Kołobrzeg i Świnoujście) organizuje biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. W ich trakcie można będzie opowiedzieć dr. Adamowi Bodnarowi o problemach, z jakimi mierzą się mieszkańcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych w swoich społecznościach. Organizatorzy spotkania wskażą możliwe rozwiązania i podadzą przykłady, jak inni radzą sobie z podobnymi problemami. Każdy też może zgłosić indywidualne sprawy do prawnika z biura RPO. Bezpośrednio po spotkaniu, na stronie internetowej RPO, zostaną zamieszczone informacje o zgłaszanych problemach.

Zgłoszenia na  spotkanie w Szczecinie, jak i na inne spotkania w regionie, można dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie: https://www.rpo.gov.pl/formularz/spotkania-na-Pomorzu. Jest w nim miejsce na zgłoszenie konkretnego problemu.

Spotkanie w Szczecinie odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2019 r., w godz. 14 – 16 w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, przy ul. Mickiewicza 41 w Szczecinie. Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego jest współorganizatorem tego spotkania.

W spotkaniach może uczestniczyć każdy, są bezpłatne i obywają się one w  miejscach dostępnych dla osób na wózkach, z wózkami oraz poruszających się o lasce, kuli.

Więcej informacji o spotkaniach: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/spotkania-adama-bodnara-na-pomorzu-zachodnim-i-w-wielkopolsce

Źródło: Organizator