Spotkanie z Markiem Stelarem [Szczecin Literacki]

18:00

Kiedy

13.03 - 13.03.2020
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Spotkanie z Markiem Stelarem [Szczecin Literacki]

ProMedia zaprasza na spotkanie ze znakomitym, mieszkającym w Szczecinie autorem kryminałów, Markiem Stelarem, i jego najnowszą książką – „Intruz”. Prowadzenie: Krzysztof Lichtblau.

Marek Stelar (Maciej Biernawski) urodził się 18 września 1976 r. w Szczecinie. Ukończył architekturę na Politechnice Szczecińskiej. Nie pracuje w zawodzie, choć jedną z jego pasji pozostaje modelarstwo architektoniczne. Debiutował powieścią kryminalną „Rykoszet”, która ukazała się w 2015 r. Później ukazały się: „Twardy zawodnik” i „Cień”, które składają się na trylogię poświęconą Robertowi Krugłemu. Trylogia Suder, następny cykl, to: „Niepamięć” (2017), „Niewiadoma” (2018), „Nietykalny” (2019).
Powieści Stelara sklasyfikować można jako kryminały policyjne. Silne związanie ze Szczecinem i zainteresowanie Berlinem jest widoczne na kartach jego książek. Autor chętnie osadza swoich bohaterów właśnie w tej przestrzeni, często przedstawiając przy tym topografię miasta.

Najnowsza (oficjalna premiera 11 marca 2020) powieść autora bestsellerowych kryminałów zapowiada się równie sensacyjnie, co poprzednie.
Adrian i Kamil to dwaj poróżnieni bracia bliźniacy, których nie łączy już nic prócz genów. Nie wiedzą o sobie niczego: kim są, co robią i jak żyją. Po latach stają po przeciwnych stronach barykady. Brat przeciw bratu. Zamknięty w sobie cichy urzędnik kontra funkcjonariusz ABW, który zdradził. Gdzieś wysoko w strukturach władzy jest „kret”, którego działania mogą pozbawić państwo polskie potencjalnej przewagi i światowego prymatu na jednym z niewielu pól, na którym jest to jeszcze możliwe – produkcji grafenu, materiału przyszłości. Co wspólnego miała tajemnicza, choć z pozoru naturalna śmierć ojca braci ćwierć wieku wcześniej? Dokąd prowadzą pozostawione znaki? A w tle rozgrywka polskich służb specjalnych i Guoija Anquan Bu, wywiadu Chińskiej Republiki Ludowej.

Źródło: Organizator