Spotkanie z Markiem Malmanem i prezentacja książki

17:00

Kiedy

23.01 - 23.01.2020
godz.: 17:00

Gdzie

Książnica Pomorska - Aula
ul. Podgórna 15/16
Szczecin

Spotkanie z Markiem Malmanem i prezentacja książki

Spotkanie z Markiem Malmanem, który zaprezentuje swoją książkę „Król Myśli”.

Marek Malman, pyrzyczanin, znany znawca ryb i wędkarz. Powieść fantasy „Król Myśli” jest jego debiutem literackim. Jej akcję autor umieścił w czasach średniowiecza.

Organizator zaprasza na spotkanie autorskie z historykiem Ryszardem Miączyńskim, autorem powieści „Instynkty” oraz wielu nagradzanych reportaży, który przedstawia w „Wojnie Orlicza-Dreszera” zupełnie inną i pozornie niemożliwą historię Drugiej Rzeczpospolitej i jej konfliktu z niemieckim faszyzmem. Co by było, gdyby Marszałek zginął w czasie przewrotu majowego i władzę przejąłby uzdolniony strateg generał Orlicz-Dreszer? Gdyby zmodernizował armię i inaczej ułożył relacje z życzliwymi nam sąsiadami? Jak wyglądałaby wojna? Tego będzie można się dowiedzieć podczas spotkania w Auli 24 stycznia 2020 o godzinie 15.30.
Spotkanie z Ryszardem Miączyńskim, autorem książki „Wojna Orlicza-Dreszera”

Autor napisał tę książkę, gdyż, jak sam twierdzi, zawsze irytował go fakt, że nasza świetnie wyszkolona armia tak łatwo uległa Wermachtowi. Po części z racji naszych błędów, jakimi były: nadmierne rozproszenie sił i brak wojny manewrowej. Nie mówiąc o ogromnej przewadze sił niemieckich. Dlatego względnie wyrównał szanse, wyposażając polską armię w nowoczesne prototypy samolotów i czołgów, a także doktrynę, w której przodowali Niemcy.

Źródło: Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie