Spotkanie z Marią Reimann

18:00

Kiedy

28.02 - 28.02.2020
godz.: 18:00

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Spotkanie z Marią Reimann

Biblioteka ProMedia zaprasza na spotkanie z Marią Reimann, promujące jej najnowszą książkę „Nie przywitam się z państwem na ulicy. Szkic o doświadczeniu niepełnosprawności”. Prowadzenie: Agata Rokicka.
Książka Marii Reimann jest próbą opisu zmagań z fizycznymi ograniczeniami i zrozumienia różnych znaczeń odmienności nie w pełni sprawnego ciała. Punktem wyjścia są dla autorki jej rozmowy z kobietami urodzonymi z zespołem Turnera, szczególną „kondycją genetyczną” wywołującą różne niejednoznaczne zmiany w budowie i funkcjonowaniu organizmu. Głosy rozmówczyń łączy zaś z własnym doświadczeniem życia z niepełnosprawnością. Skupienie, empatia i subtelne poczucie humoru towarzyszą głęboko humanistycznemu namysłowi nad cierpieniem i strategiami przekraczania ograniczeń. W efekcie otrzymujemy misternie skonstruowaną, złożoną z żywych, nasyconych uczuciami obrazów, poruszającą refleksję nad naszym człowieczeństwem.

Maria Reimann – antropolożka kultury i tłumaczka. Współzałożycielka Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem UW. W pracy badawczej zajmuje się kwestiami rodziny, dzieciństwa i bliskich relacji, a także zdrowia i medycyny. Autorka artykułów naukowych, współredaktorka książek Dzieci i zdrowie. Perspektywa childhood studies (z Magdaleną Radkowską-Walkowicz) i Zespół Turnera. Głosy i doświadczenia (z Ewą Maciejewską-Mroczek i Magdaleną Radkowską-Walkowicz).

Źródło: Organizator