Spotkanie z dr. Rafałem Kuligowskim – W którą stronę zmierza Unia Europejska?

18:00

Kiedy

12.03 - 12.03.2019
godz.: 18:00

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Spotkanie z dr. Rafałem Kuligowskim - W którą stronę zmierza Unia Europejska?

Spotkanie dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego. Tym razem zastanowimy się w jaki sposób może zmienić się sytuacja Polski po Eurowyborach.

26 maja 2018 roku odbędą się w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. Są one nie tylko istotne z punktu widzenia Polski. To właśnie po wyborach finalizowany będzie podział środków nowej perspektywy finansowej oraz ustalony zostanie skład nowej Komisji Europejskiej. Wybory te są przełomowe ze względu na to, że będziemy decydować w jakim kierunku Europa będzie się rozwijać. W trakcie spotkania podejmiemy dyskusję o najważniejszych kompetencjach Parlamentu Europejskiego, wyjaśnimy w jaki sposób wziąć udział w wyborach oraz spróbujemy ustalić dlaczego warto do nich pójść i z jakich powodów powinniśmy to zrobić.

Spotkanie składa się z dwóch części: 10 minutowego wprowadzenia w problematykę wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz moderowanej dyskusji z uczestnikami debaty.

Rafał Kuligowski – doktor nauk prawnych, radca prawny, p.o. kierownika Zakładu Administracji na Akademii Pomorskiej w Słupsku, ekspert Team Europe w Polsce, pomysłodawca i główny koordynator największej w Europie Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Źródło: ProMedia