Spotkanie Wielkanocne

12:00

Kiedy

09.04 - 09.04.2017
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: zaproszenia

Gdzie

Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 2
Szczecin

Kategorie


Sobór nicejski z IV wieku n.e., hojny Zając, prominentni patroni, kilkuset gości oraz gościnni gospodarze i ofiarni wolontariusze w jednym świątecznym staną domu – Domu Kultury „Słowianin”, by spożyć uroczysty posiłek.

9 kwietnia 2017  o godzinie 12.00 w Domu Kultury „Słowianin” spotkają się dwie tradycje:
Pierwsza wywodząca się z Pierwszego Soboru Powszechnego biskupów chrześcijańskich, zwołanego przez cesarza Konstantyna w roku 325 w Nicei (niedaleko Konstantynopola). To wówczas bowiem sprecyzowano zasady wyznaczania daty święta Wielkiej Nocy- najstarszego i najważniejszego święta chrześcijańskiego upamiętniającego zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Druga jest wprawdzie młodsza, ale już mocno zakorzeniona w Szczecinie. To zwyczaj ustanowiony przez pracowników DK „Słowianin”, by mieszkańcom Szczecina, którym z powodu niedostatku, samotności lub bezdomności  skazani zostali na cierpienie pustki, poczucia odtrącenia lub bezradności ofiarować dużo ciepła, atmosfery życzliwości i wspólnego posiłku przy suto zastawionym stole.

Już po raz siódmy w Domu Kultury Słowianin odbędzie się Spotkanie Wielkanocne, w którym udział weźmie ponad 400 bezdomnych i ubogich mieszkańców miasta Szczecin. Organizatorami spotkania są:  Gmina Miasto Szczecin, Dom Kultury Słowianin, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Polski Czerwony Krzyż i Polski Komitet Pomocy Społecznej przy dużym wsparciu Kupieckiej Izby Gospodarczej Pomorza Zachodniego i Straży Miejskiej Szczecin. Patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Zachodniopomorski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydent Miasta Szczecin – gospodarz uroczystości. Spotkanie będą obsługiwać szczecińscy wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Szczecinie.

Źródło: Dom Kultury Słowianin