Spotkanie z Romanem Czejarkiem

18:00

Kiedy

19.01 - 19.01.2018
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Spotkanie z Romanem Czejarkiem

19 stycznia gościem ProMediów będzie Roman Czejarek – regionalista, kolekcjoner, publicysta, Honorowy Ambasador Szczecina. Podczas spotkania opowie o swoich dwóch najnowszych publikacjach – grze „Szczeciński Spekulant” oraz książce „Sekrety Pomorza Zachodniego”. Obie te pozycje będą do kupienia podczas spotkania. Jeżeli kochasz Szczecin i interesujesz się jego historią, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Gra „Szczeciński Spekulant” to wyprawa do Szczecina w latach PRL. Kartki na mięso, bony PKO, Baltona, Pewex, paszteciki, dżinsy z Odry i kasety z Wiskordu. Bajka, Neptun, Arkonka, Pogoń, Kaskada i słynne w całej Polsce mewki. Dla starszych to wyprawa w lata młodości, dla młodych lekcja historii i sprytu, bo aby wygrać trzeba, podobnie jak w czasach PRL, nieźle kombinować.

„Sekrety Pomorza Zachodniego” to kolejna publikacja z serii „Sekrety Szczecina”. Każdy miłośnik historii wie, że Pomorze Zachodnie to jeden z najbardziej zagadkowych rejonów Polski. My też mamy „swoją” Bursztynową Komnatę zaginioną w czasie wielkiej ucieczki 1945 roku. To nad Zalewem Szczecińskim testowano najbardziej tajemniczą broń III Rzeszy czyli słynne V-3. Właśnie tu do swojej ostatniej akcji ruszył komandos komandosów Otto Skorzenny. Czego szukał? W książce zapomniane katastrofy, sekrety, ciekawostki oraz niepublikowane do tej pory zdjęcia i plany.

Roman Czejarek
Dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia (Lato z Radiem, Cztery pory roku, Sygnały Dnia, Muzyka i Aktualności, Z kraju i ze świata). Publikował m.in. w „Polityce”, „Rzeczpospolitej”, „Tygodniku Kulturalnym”, „Przeglądzie Tygodniowym”, „Gazecie Wyborczej”, „Spotkaniach” i ”Karuzeli”. Autor kilkunastu książek o podróżach po Polsce, historii Pomorza Zachodniego oraz o mediach. Przez wiele lat prowadził w Telewizji Polskiej takie programy jak „Pytanie na śniadanie” (TVP2), „Kawa czy herbata” (TVP1), „Nocne rozmowy” (TVP1) oraz teleturnieje „Gilotyna” (TVP2) i „Telemilenium” (TVP1). Pracował też w mediach komercyjnych, w telewizji TTV (Grupa TVN) oraz w Radiu VOX FM (Grupa ZPR). W latach 1992-2015 był szefem Lata z Radiem, poprowadził na scenie setki wielkich koncertów plenerowych tej audycji. Laureat nagród za reportaże oraz fotografie. Podróżnik po miejscach „trudnych” i rzadko opisywanych. Był m.in. w Afganistanie, Syrii, Laosie, na Kubie oraz wielokrotnie w najgłębszym Kanionie Świata w Peru. Honorowy Ambasador miasta Szczecina. Prowadzi też wykłady z wiedzy o mediach oraz z kreowania wizerunku i wystąpień publicznych. Kolekcjoner, zbiera stare pamiątki z Pomorza Zachodniego. 

Źródło: Biblioteka ProMedia