Spotkanie przy Głównej Alei

13:00

Kiedy

22.09 - 24.09.2017
godz.: 13:00

Gdzie

Aleja Wojska Polskiego
al. Wojska Polskiego
Szczecin

Spotkanie przy Głównej Alei

Na jeden weekend fragment Alej Wojska Polskiego, zostanie przywrócony przechodniom. W sobotę i w niedzielę (23–24 września 2017) zachodnia pierzeja Alei Wojska Polskiego (od legendarnego Pasztecika, przez plac z dawną Ścianą Płaczu, po równie kultowy Sklep Rybny Atol) przeobrazi się w deptak. Niektórzy będą mieli okazję przypomnieć sobie okres świetności tego śródmiejskiego bulwaru, inni, siłą wyobraźni, zobaczyć jego przyszłość.

Zanim Aleja zmieni na chwilę swój charakter, już od dnia poprzedzającego wydarzenie (piątek, 22 września 2017), w jej części ograniczone zostanie parkowanie i… nastąpią wielkie porządki. Specjalistyczna maszyna skrupulatnie wyczyści trotuar, a wolontariusze uporządkują przestrzeń. Organizatorzy mają nadzieję, że do „jesiennych porządków” dołączą okoliczni mieszkańcy i przedsiębiorcy (zapraszamy od godziny 13.00). Finałem będzie plenerowy happening „Czystość” w wykonaniu części zespołu reaktywowanego specjalnie na te okazję szczecińskiego Teatru KARTON. Aktorzy zajmą się skwerem przy pierwszej szczecińskiej Pizzeri Piccolo, serwującej kultową pizzę na grubym cieście (happaning zaplanowano na godzinę 18.00). Po zmroku ulica zyska okolicznościową iluminację – między latarniami zawisną kolorowe girlandy. Warto będzie wybrać się na wieczorny spacer!

W sobotę i w niedzielę planowane są rozmaite prezentacje a w niedzielę także Pchli Targ, do udziału w którym organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych! Udział jest nieodpłatny, nie wymaga także formalności. Będzie można sprzedać lub wymienić się niepotrzebnymi rzeczami, podzielić ulubionymi smakami (domowymi wypiekami i przetworami), albo zaprezentować rękodzieło. Znajdzie się także miejsce dla ulicznych buskerów – muzyków i artystów wszelakiej maści. Najciekawsze z prezentacji artystycznych oraz kulinarnych zostaną nagrodzone.

W działania włączyła się Rada Osiedla Śródmieście-Zachód – mieszkanki dzielnicy usmażą placki ziemniaczane na 35 sposobów. TRAFO Trafostacja Sztuki przygotowuję specjalną ekspozycję oraz program kreatywnych działań edukacyjnych. Od niedzielnego południa na skwerze przy Pizzeri Picollo działać będzie Akademia Cyrkowa – najmłodsi (a także starsi) będą mogli spróbować swoich umiejętności akrobatycznych, albo nauczyć się żonglerki.

Centralnym punktem „Spotkania przy Głównej Alei” będzie scena umieszczona na platformie ciężarówki. W programie koncerty, oraz prezentacje.

Źródło: Organizator