Spotkanie z Pawłem Smoleńskim

18:00

Kiedy

04.11 - 04.11.2016
godz.: 18:00

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Spotkanie z Pawłem Smoleńskim

Spotkanie z Pawłem Smoleńskim, dziennikarzem, reporterem i pisarzem. Nasz gość pod pseudonimem Tomasz Jerz współpracował z pismami drugiego obiegu, od 1989 jest dziennikarzem „Gazety Wyborczej”. Pisywał tez do paryskiej „Kultury”. Jest autorem książek o tematyce politologicznej, m. in. Irak. „Piekło w raju”, „Arab strzela, Żyd się cieszy” czy „Bałagan. Alfabet Izraelski”. Ostatnio (2016) wydał „Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie”. Laureat Nagrody Pojednania Polsko-Ukraińskiego, którą otrzymał w 2003 za książkę „Pochówek dla rezuna”, a także Nagrody im. Kurta Schorka za teksty poświęcone Irakowi. W 2012 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Podczas spotkania będziemy mieli okazję porozmawiać o najnowszej książce Smoleńskiego, której premiera nastąpi pięć dni później, 9 listopada 2016 – „Wieje szarkijja. Beduini z pustyni Negew”.

„Wieje szarkijja” to kolejna po żydowskiej „Izrael już nie frunie” i palestyńskiej „Oczy zasypane piaskiem” reporterska odsłona izraelskiego dramatu.

Spotkanie poprowadzi Konrad Wojtyła. Rozmowa będzie na bieżąco tłumaczona na język migowy przez Anitę Chodacką.

Źródło: Organizator