Spotkanie z Krzysztofem Gawronkiewiczem

18:00

Kiedy

24.03 - 24.03.2017
godz.: 18:00

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Spotkanie z Krzysztofem Gawronkiewiczem

Spotkanie z grafikiem, malarzem, storyboardzistą, twórcą komiksów – Krzysztofem Gawronkiewiczem. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

Krzysztof Gawronkiewicz (ur. 1969 r. w Warszawie)  Swoje pierwsze komiksy zaczął tworzyć w szkole podstawowej. Były to adaptacje seriali telewizyjnych, m.in. „Kosmos 1999” oraz autorskie wersje przygód Tarzana i Koraka, które znał z komiksów kupowanych na warszawskim Wolumenie.
Zadebiutował w 1988 r. jako ilustrator opowiadań w Nowej Fantastyce, gdzie ukazał się również jego pierwsze komiksy.  W 1992 na pierwszym roku grafiki na warszawskiej ASP poznał Dennisa Wojdę, późniejszego scenarzystę „Mikropolis” i „Tabula Rasa”. Pierwszym komiksem, który wspólnie zrealizowali był „Taksówkarz”. Był to prawdopodobnie pierwszy pasek z serii „Mikropolis”, która od 1994 regularnie ukazywała się w magazynie „Kelvin & Celsjusz” (numery 3-9), a później w wielu innych czasopismach.
Jest autorem rysunków do komiksów, m.in. „Esencja” i „Romantyzm” z cyklu „Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona”, „Achtung Zelig” i „Powstanie”.