Spotkanie kreatywne w ramach Akademii SBO

16:30

Kiedy

25.04 - 25.04.2018
godz.: 16:30

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Kategorie


Na pierwsze spotkania w ramach Akademii SBO zaprasza Szczeciński Inkubator Kultury. Będzie można zainspirować się i porozmawiać na temat pomysłów i projektów do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Podczas warsztatów organizatorzy w przystępny sposób postarają się przekazać wiedzę i umiejętności jak korzystać z gotowych narzędzi, które pomagają lepiej zrozumieć potrzeby i doświadczenia swojego środowiska.

Spotkanie potrwa 3 godziny. W pierwszej godzinie uczestnicy warsztatów poznają metodę Design Thinking i zasady niezbędne do przeprowadzenia pierwszych trzech kroków. Dodatkowym wsparciem dla uczestników będzie zapoznanie ich z techniką mapy empatii i NGO Model Canvas. W drugiej godzinie warsztatu, uczestnicy wykorzystają poznane narzędzia do analizy konkretnego problemu lub przemyślenia własnego, wstępnego pomysłu na projekt (prototypu). W ostatniej godzinie warsztatu, wypracowane przez uczestników wstępne projekty, porównane zostaną do tych, które zostały, do tej pory zgłoszone w poprzednich edycjach SBO.

Od 7 maja do 3 czerwca 2018 roku mieszkańcy będą mogli  składać wnioski do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy będą mogli zdecydować na co wydać aż 9 milionów złotych z przyszłorocznego budżetu miasta. W tegorocznym harmonogramie głosowanie na projekty, które zostały zgłoszone i pozytywnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną będzie możliwe jeszcze we wrześniu.

Prowadzenie: Stowarzyszenie Media Dizajn

Źródło: Organizator