Spotkanie dla Puszczy

17:00

Kiedy

07.10 - 07.10.2017
godz.: 17:00

Gdzie

Piwnica Kany
Plac Piotra i Pawła 4/5
Szczecin

Spotkanie dla Puszczy

Puszcza Białowieska to kompleks leśny o wielkich walorach przyrodniczych, znajdujący się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zachowały się w nim jedne z ostatnich i największych fragmentów lasu pierwotnego w Europie. W 2017 roku, pomimo petycji, presji świata naukowego oraz sprzeciwu dużej części lokalnych mieszkańców i społeczności międzynarodowej, minister środowiska podjął decyzję o rozpoczęciu intensywnej wycinki drzew na terenie Puszczy.

Pod koniec maja br. grupa aktywistów i aktywistek działających na rzecz ochrony przyrody założyła w pobliskich Pogorzelcach Obóz dla Puszczy. Dokumentują skalę dewastacji i uczestniczą w pokojowych protestach. Domagają się zakończenia niszczycielskich działań i utworzenia parku narodowego na obszarze całej Puszczy. Niestety, wycinka i wywózka drewna z unikalnego lasu nadal trwa.

Latem nasi przyjaciele Iza Jadach i Andrzej Wojtasik odwiedzili Obóz. W najbliższą sobotę, 7 października chcieliby opowiedzieć o swoich wrażeniach z tego pobytu. Spotkanie z nimi odbędzie się w godzinach 17.00 – 19.00 w Piwnicy Kany. Zaproszenie do udziału przyjął przedstawiciel Greenpeace Polska, który wyjaśni aktualną sytuację prawną wycinki. Będzie można również wesprzeć Obóz finansowo lub rzeczowo – utrzymuje się on dzięki darowiznom od osób, którym dobro Puszczy nie jest obojętne.

Źródło: Organizator