Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem, laureatem Nike 2017

17:00

Kiedy

01.03 - 01.03.2018
godz.: 17:00

Bilety

Bilet: 5 zł

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Wieczór z laureatem Nike odbędzie się w ramach Zamkowych Podróży Literackich.

Cezary Łazarewicz, prócz nagrodzonej Nike „, Żeby nie było śladów”, jest także autorem książek: „Sześć pięter luksusu. Przerwana historia Domu Braci Jabłkowskich”, „Elegancki morderca” oraz zbiorów reportaży z Pomorza „Kafka z Mrożkiem” i „Tu mówi Polska”.

W marcu ukaże się jego nowa książka „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” oraz napisana wspólnie z Ewą Winnicką „1968. Czasy nadchodzą nowe”. Wcześniej razem z tą znaną polską reporterką wydali także „Zapraszamy do Trójki”, opowieść o kultowej stacji radiowej.

Cezary Łazarewicz pochodzi z Darłowa. Przez wiele lat związany był z „Gazetą Wyborczą” (redakcją koszalińską, szczecińską i krajowym działem reportażu). W Szczecinie był także dyrektorem Radia Na Fali.

Publikował w najważniejszych polskich tygodnikach: „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”, „Newsweeku”, „Wprost”, „Przekroju”, a także w Wirtualnej Polsce.

„Żeby nie było śladów” to wielowątkowa, przejmująca reporterska opowieść o jednej z najgłośniejszych zbrodni lat 80. PRL – zabójstwie Grzegorza Przemyka, o cynizmie i kulisach działania władzy.

Źródło: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie