Spotkanie autorskie z Dorotą Schrammek – „Winne Wzgórze”

18:00

Kiedy

08.08 - 08.08.2018
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

ProMedia -Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 54
aleja Wojska Polskiego 2
Szczecin

promedia
https://www.facebook.com/events/377028176161378/

Pierwszy tom nowej trylogii Doroty Schrammek to barwna opowieść o sile przypadku w naszym życiu, o tym jak brzemienne w skutki są nasze wybory, a przeszłość lubi wracać i burzyć ustalony porządek. To poszukiwanie równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem, tęsknota za naturą i drugim człowiekiem. Czy bohaterowie potrafią to dostrzec?

„Szukacie szczęścia, stając się niewolnikami pieniędzy. A przecież w życiu powinna być równowaga. Jest czas na pracę, i na odpoczynek, na swoje pasje oraz na siedzenie na trawie i obserwowanie zachodu słońca” – napisała autorka.

Główną zaletą tej powieści jest autentyczność. Wydarzenia w niej zawarte rozgrywa się w niewielkiej miejscowości Pojezierza Drawskiego, nieopodal urokliwego Czaplinka. Pisarka opisuje miejsca dobrze jej znane i pisze o nich z niezwykłą czułością. Opisy zawarte w powieści są bogate w detale, barwne i wiarygodne. Pozawala to na spokojny spacer z książką po Czaplinku i potraktowanie jej jako nietypowego przewodnika!

W powieść nie zabrakło barwnych i żywych postaci kobiecych. Dorota oraz Liliana, opiekują się swoją babcią, Sabina jest samotną matką, która ledwo wiąże koniec z końcem, oraz bohaterki epizodyczne. Jest również femme fatale, Karolina. I tak jak w innych powieściach Schrammek, pojawia się w niej trudny temat codzienności, tu jest to hospicjum.

Autorka pochodzi z Rudek na Pojezierzu Wałeckim. Z upływem lat zamieniła jeziora na Morze Bałtyckie. Od dwunastu lat mieszka w dwóch cudownych miejscowościach: przygranicznym Ueckermünde i nadbałtyckim Pobierowie. Przede wszystkim jest mamą trojga dzieci i żoną, dopiero potem autorką. Dorota Schrammek jest wieloletnią autorką opowiadań i historii dla kobiecych pism. W 2013 roku została laureatką konkursu Onetu i Zielonej Sowy. Niemal wszystkie jej powieści dzieją się na terenie Pomorza Zachodniego, m.in. w Pobierowie, Szczecinie, Trzebiatowie, Gryficach, Wałczu, na Pojezierzu Drawskim.

„Uwielbiam wstawanie o 5 i rozmyślanie nad przebiegiem dnia – mówi autorka. – Delektuję się każdą jego chwilą. Te szczęśliwe przelewam na papier. Niech inni też coś z tego mają!”.
Wszystkie jej książki były lub są bestsellerami. Zapraszamy na spotkanie z najnowszą powieścią – „Winne Wzgórze. Wiara”.

Źródło: ProMedia