Spotkanie autorskie z Markiem Stelarem

18:00

Kiedy

06.07 - 06.07.2017
godz.: 18:00

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Zapraszamy na rozmowę ze szczecińskim pisarzem Markiem Stelarem, którego nowy kryminał „Niepamięć” pojawił się właśnie na półkach księgarskich. Spotykamy się tuż po premierze książki, która będzie miała miejsce 5 lipca.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau. Wstęp wolny.

Marek Stelar, rocznik 1976, z wykształcenia architekt, z zawodu urzędnik, z pasji modelarz architektoniczny wspomagający kolegów po fachu. Miłośnik muzyki rockowej i elektronicznej, kryminału i szeroko pojętej grozy w wydaniu literackim i filmowym. Rozdarty wewnętrznie konfliktem między przygnębiającym uczuciem zaniku wiary w ludzkość a desperacką nadzieją na istnienie jednostek moralnie doskonałych. „Szczeciner” silnie związany z przygranicznym regionem północno-zachodniego skraju Polski, zwłaszcza Puszczy Wkrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego i pobrzeża Bałtyku po obu stronach granicy. Debiutował w 2015 roku powieścią „Rykoszet”.

W najnowszej książce podinspektor Dariusz Suder, kilka tygodni po spotkaniu koordynacyjnym polskich i niemieckich służb policyjnych w Szczecinie, wyjeżdża na służbowe spotkanie do Berlina i przy okazji zabiera ze sobą żonę i córkę. Dwa miesiące później Suder budzi się ze śpiączki w berlińskiej klinice. Cierpi na amnezję. Został postrzelony w głowę, a jego żona i córka zginęły na parkingu przy autostradzie nieopodal małej, podberlińskiej miejscowości…