Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

18:00

Kiedy

23.05 - 23.05.2018
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Empik Kaskada
ul. Niepodległości 36
Szczecin

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

Empik zaprasza na spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską promujące książkę „Komeda. Osobiste życie jazzu” – poruszający portret pokolenia, dla którego jazz był namiastką wolności.

Człowiek tajemnica, który nie prowadził dzienników ani nie pisał listów. Milczący, miły, uśmiechnięty, osobny – tak o nim mówili. Większość tego, co wiemy o Krzysztofie Komedzie, pochodzi ze wspomnień jego żony. Często sprzecznych z tym, co pamiętają inni. Magdalena Grzebałkowska wyruszyła w podróż, aby poznać prawdę o jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów. W książce „Komeda. Osobiste życie jazzu” (Wydawnictwo Znak) zgłębia świat jazzmana oraz środowiska, w którym się obracał. Jego historię opowie na wyjątkowym spotkaniu 23 maja w salonie Empik Kaskada.

Kołysankę Krzysztofa Komedy z „Dziecka Rosemary” nucił cały świat. Agnieszka Osiecka pisała, że gdy grał na fortepianie, jego dłonie opowiadały „małe, kameralne historie o niebie dla dwojga osób”. Jego życie taką historią nie było. Na kartach swojej książki Magdalena Grzebałkowska wyrusza w podróż po państwach skandynawskich, Rosji i Stanach Zjednoczonych. Przedstawia czytelnikom nie tylko biografię wybitnego pioniera nowoczesnego jazzu, ale także fascynującą opowieść o historii tej muzyki w Polsce. Historię Komedy i jego czasów snuje, pisząc o barwnym życiu Piwnicy pod Baranami, narodzinach warszawskiego Jazz Jamboree oraz o Los Angeles tuż po lecie miłości. Czytelnik ma szansę poznać historie ludzi, którzy dla muzyki porzucali pracę, dzieci i wygodne życie.

Magdalena Grzebałkowska – reporterka, autorka bestsellerowych książek: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, „Beksińscy. Portret podwójny” oraz „1945. Wojna i pokój”. Laureatka Nike Czytelników 2016.

Źródło: Empik