Spotkanie autorskie z Katarzyną Michalską

18:00

Kiedy

14.12 - 14.12.2017
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Promocja najnowszego tomu poetyckiego Katarzyny Michalskiej – „Poziomki i winogrona”. Spotkanie poprowadzi Jarosław Błahy.

„Liryka Michalskiej orbituje w okolice eleganckiej dojrzałości, szczególnie w Trenach. Porównanie z Pawlikowską-Jasnorzewską czy Poświatowską narzucają się często, ale nie w kontekście – nomen omen – pogrobowczym, ale kobiecej wrażliwości w gustownym wydaniu”, napisała o tomiku Berenika Lemańczyk.

Katarzyna Michalska – poetka, autorka trzech tomików, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Pierwsza książka „Zdążyć na południe przed burzą” ukazała się jeszcze za czasów licealnych. Swoje wiersze prezentowała w lokalnej prasie i czasopismach młodzieżowych. Inspiracje poetyckie i rady otrzymywała m.in. od Leona Zdanowicza twórcy kwartalnika „Łabuź”. Nieukończona praca doktorska na temat „Teatralności pogrzebów sarmackich” była czynnikiem mobilizującym do opublikowania w tej formie najnowszego tomiku – „Poziomki i winogrona”. Na co dzień właścicielka kilku przedsiębiorstw.

Źródło: Organizator