Spotkanie autorskie z Anną Strzelec

17:00

Kiedy

27.03 - 27.03.2017
godz.: 17:00

Gdzie

Książnica Pomorska
Podgórna 15/16
Szczecin

Spotkanie autorskie z Anną Strzelec

Prawda, fantazja i liryka w twórczości Anny Strzelec

Anna Strzelec – pisarka prozy i poezji, publicystka, z wykształcenia – artysta plastyk. Wieloletni pobyt w Niemczech dostarczył autorce inspiracji do napisania pierwszej książki Tylko nie życz mi spełnienia marzeń, która została przyjęta z dużym zainteresowaniem ze strony recenzentów i czytelników. W krótkim czasie ukazał się dalszy ciąg opisanej historii z życia polskich emigrantów: Druga pora życia czyli jak zabija się miłość. Pobyt w NY stał się inspiracją do napisania następnych książek. Wiza do Nowego Jorku i Okno z widokiem na Prowansję to powieści o podróżach i rozstaniach, namiętności, przesłaniach z zaświatów, zdradzie i wybaczeniu, a przede wszystkim o niewyczerpanej nadziei. Kontynuacja historii trzech pokoleń: Akwarele i lawendy oraz Marysia wnuczka Leonii – stworzyły nowojorsko-prowansalską sagę.

W dziedzinie poezji Anna Strzelec jest autorką trzech tomików wierszy: Miłość niejedno ma imię, Cóż wiemy o miłości, Jeszcze raz w podróż i współautorką tomiku: Gdziekolwiek jesteś… dialogi liryczne. Dwa ostatnie zostały wydane w krakowskim wydawnictwie Miniatura (2013–2014). Nasz czas nadchodził powoli… to nowy zbiór poezji, pisanej od 1988 roku.

Anna Strzelec jest także autorką felietonów, recenzji, wywiadów przeprowadzonych z ludźmi literatury i sztuki. Publikuje w miesięczniku „Libertas Miesięcznik Ludzi Wolnych”. Od kwietnia 2011 jest członkiem Związku Literatów Polskich.

Spotkanie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Organizator