SponTany, czyli Sąsiedzkie Potańcówki

17:00

Kiedy

29.04 - 29.04.2018
godz.: 17:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Różne miejsca

Kategorie


SponTany, czyli Sąsiedzkie Potańcówki

Organizatorzy zapraszają na SponTany, czyli Potańcówki Sąsiedzkie. To propozycja na uczczenie Międzynarodowego Dnia Tańca. Okazja aby spotkać się w tańcu, przy muzyce, słodkościach i w cudownych nastrojach!

SponTany odbędą się na dwóch podwórkach:
– Władysława Łokietka 22 przy Radzie Osiedla Śródmieście Zachód
– Wojska Polskiego 38, niedaleko Środka Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego

Mieszkańcy będą mogli wspólnie spędzić czas z Domem Tańca Szczecin, przypomnieć sobie lub poznać tańce korowodowe, w kręgu, w parach, czy tańce bretońskie. Zaplanowane są również potańcówki do muzyki retro granej przez DJ-ów Tomma i Kaina.

Na zakończenie świętowania organizatorzy zapraszają wszystkich na film „Bobbi Jene” w reżyserii Elviry Lind. Ten amerykański dokument pokazuje drogę Bobbi Jene Smith, tancerki o niebanalnym talencie, wizerunku i osobowości. W 2005 roku zdecydowała się wyjechać do Izraela, aby tańczyć pod kierunkiem słynnego tancerza i choreografa Ohada Naharina. Jednak po trwającej ponad dekadę udanej gwiazdorskiej karierze w Batsheva Dance Company – ku zaskoczeniu wszystkich – Smith zdecydowała się opuścić Izrael i mieszkającego tam jej życiowego partnera. Zdecydowała się wrócić do USA i zawalczyć tam o własną artystyczną niezależność. Projekcja filmu odbędzie się o 19.00 w klubie Hormon przy ul. Monte Cassino 6 (seans dla osób powyżej 16 roku życia).

Źródło: Organizator