Spływ Krąpielą Pęzino-Stargard

09:00

Kiedy

08.10 - 08.10.2016
godz.: 09:00

Gdzie

Most nad Krąpielą
Most nad Krąpielą
Pędzino

Kategorie


Szczecińskie Biuro Turystyki Kajakowej – Centrum Edukacji i Turystyki „Wiking” Robert Filipski  zaprasza do spływania kajakiem rzeką Krąpielą

Mobilne Punkty Wypożyczania Kajaków, to nowa propozycja Wikinga Szczecin, poznawania akwenów Szczecina i Pomorza Zachodniego. Idea jest bardzo prosta. W określonym dniu, organizator przyjeżdża na wskazane w kalendarium miejsce z kajakami. W podanych godzinach wypożyczane zostają kajaki w punkcie „A” i następnie odbieramy w punkcie „B”. Nie musisz już zbierać grupy na spływy. Organizator zrobi to za Ciebie. Spłyniesz tam, gdzie na co dzień jednej parze się nie opłaca. Ponosisz jedynie koszty wypożyczenia jedno lub dwuosobowego kajaka. Wystarczy, że dokonasz rezerwacji, następnie płatności, przyjedziesz na miejsce wypożyczania kajaków i możesz poznawać uroki Krąpieli, Iny, Płoni, czy innych rzek naszego regionu.

Rzeka Krąpiel na odcinku Pęzino – Strachocin, jest rzeką płynącą głównie w terenie zalesionym. Posiada wartki nurt, kamienne bystrza, trochę zwalonych drzew, kilka przeniosek kajaków na starych pozostałościach młynów i jazie w Strachocinie. Właśnie z tego powodu wiemy, że musimy się trochę pomęczyć a rzeka przeznaczona jest raczej dla osób z doświadczeniem kajakowym. Po przeniosce w Strachocinie, rzeka nas rozleniwi, ale mogą zdarzyć się jakoweś przeszkody. Po dopłynięciu do Iny, spływamy do Stargardu. Płynąc wzdłuż murów obronnych, dopływamy do jazu. Przybijamy około 80-100 metrów przed jazem po prawej lub lewej stronie i wyciągamy kajaki.Uwaga na szybki nurt, gdy jaz jest otwarty-prosimy zachować bezpieczną odległość. Nasz spływ możemy zakończyć w 3 miejscach, co będzie również zależne od czasu pokonania odcinka Pęzino-Strachocin jaz. Możemy go podzielić na 3 etapy:

  1. Trasa 1 – Pęzino – Bębnikąt most drogowy. Kończymy po prawej stronie za mostem. Odbiory kajaków w godzinach 13:30-15:00. Długość 8,6km. W razie „W”, przewieziemy do Stargardu za drobną dopłatą.
  2. Trasa 2 – Pęzino-Strachocin jaz na małej elektrowni wodnej. Kończymy po lewej stronie i wychodzimy po schodkach. Przenosimy kajaki po kładce nad Krąpielą. Odbiory kajaków w godzinach 16:30-17:30. Długość 14.15km. W razie „W”, przewieziemy do Stargardu za drobną dopłatą.
  3. Trasa 3 – Pęzino-Strachocin-Stargard jaz spiętrzający to odcinek dość łatwy i możemy go pokonać mając jeszcze 1-1,5h zapasu. Płyniemy Krąpielą do Iny, i następnie do Stargardu.Odbiory kajaków w godzinach 18:30-20:00 – przy garażach. Długość 20,3km

Do Waszej dyspozycji są kajaki 1 i 2 osobowe, oraz kajaki rodzinne 2+dziecko (max. do 6 lat). Atutem jest spływanie indywidualne, swoim tempem i w gronie swoich znajomych. Ważne, aby w określonych godzinach dotrzeć na metę spływu.

Nasz punkt mobilny umiejscowiony będzie w Pęzinie, przy moście nad rzeką Krąpielą od godziny 9:00 do godziny 10:00. Dojazd w zakresie własnym – można przyjechać pociągiem lub autobusem, dojście około 10 minut. Z punktów końcowych, nie gwarantujemy transportu uczestników. Zakończenie spływu w Stargardzie przed jazem spiętrzającym od 18:30 do 20:00. Długość trasy 20.30km.

Szczegółowe informacje na stronach www.kajaki.szczecin.pl  oraz www.kajakowystargard.pl

Fanpage – https://www.facebook.com/kajakowyszczecin

Źródło: Organizator